Magazín o jídle a zdravém životním stylu

Bleskové recepty, uvařte za 15 minut

Přicházíte pozdě večer domů a čeká vás ještě povinnost přípravy rodinné večeře? Nebo se chystáte o víkendu na výlet a nemůžete ztrácet čas vařením? Pak vám poradíme několik jídel, která jsou hotová i za 15 minut v kuchyni.

Jak na lehké a nadýchané těsto? Vsaďte na nejoblíbenější přísady do pečiva

Jestliže často a rádi pečete, určitě je dobře znáte. Droždí a kypřicí prášek jsou při přípravě pečiva a dalších voňavých pochoutek skvělými pomocníky. Obě tyto přísady mají podobný úkol, přesto je každá z nich jiná. A pokud je zrovna nemáte po ruce, můžete vsadit třeba na jedlou sodu.

6.6.2022

Jak na rychlé a chutné letní pohoštění pro hosty

V parném létě se snad nikomu z nás nechce trávit dlouhé hodiny vyvařováním v kuchyni. A není to nutné ani tehdy, pokud očekáváme návštěvu. Máme pro vás inspiraci na jednoduché letní pohoštění pro hosty, které příjemně potěší chuťové pohárky, aniž by jeho příprava zabrala mnoho času.

3.6.2022

Chraňte plíce. Pomůže pravidelná detoxikace

Možná budete překvapeni, kolik nekuřáků má problémy s plícemi. Vliv má nezdravé životní prostředí, ale i dlouhodobý stres nebo nevhodná strava. Rakovina plic je jednou z nejčastějších druhů rakoviny. O plíce je třeba pravidelně pečovat, ukážeme vám, jak na detoxikaci plic.

Domácí paštiky. Delikatesa za pár drobných

Nad obalem paštiky možná ohrnete nos a vezmete ji na milost jen ve chvíli, kdy cestujete a potřebujete něco trvanlivého s sebou. Budete překvapeni, domácí paštika je skutečnou delikatesou a její příprava je poměrně snadná. Ukážeme vám, jak na domácí paštiku.