Magazín o jídle a zdravém životním stylu

Chystáte se na výlet? A nechybí vám svačina?

I během pobytu mimo domov je třeba se zasytit a doplnit energii. Kručící žaludek dokáže přehlušit příjemné zážitky z vlakového dobrodružství, výšlapu do přírody či výletu po památkách. Pokud už vám dochází nápady, jakou svačinu přibalit, můžete se inspirovat v následujícím článku.

17.10.2023

Pečený čaj a jeho domácí příprava: Ovocný horký nápoj plný chuti a vůně

Pečený čaj – tato lahodná směs ovoce, cukru a koření se stala oblíbeným horkým nápojem, který můžete ochutnat v mnoha kavárnách a čajovnách. A co víc, můžete si ho připravit i doma a vychutnat si tak jeho výjimečnou chuť a vůni kdykoliv budete chtít.

13.10.2023

Levandulové recepty: Sirup, máslo, sušenky i caffè latte

Něžná a voňavá kráska ze Středomoří patří k těm vůbec nejúchvatnějším bylinkám. Levandule potěší lidské oko, příjemně pohladí na duši a šanci jí můžete dát dokonce i v kuchyni.

10.10.2023

Bylinková alchymie: Připravte si domácí limonády z čerstvých bylinek

Proměňte voňavou sklizeň z bylinkové zahrádky v lahodný nápoj, který se hodí pro slavnostní příležitosti i běžné popíjení. A nejenže si na něm pochutnáte, zároveň získáte léčivý elixír pro bystrou paměť, klidný spánek, dobré trávení či pročištění těla.

6.10.2023

Tajemství výroby palačinek: Jak na geniální placku z pánve

Vláčná, tenká a chutná placka patří k oblíbeným dobrotám, kterou milují nejen děti. Palačinky můžete připravit v nekonečném množství variací, a proto nikdy neomrzí. Naučte se je dělat jako opravdový šéfkuchař.

4.10.2023