Magazín o jídle a zdravém životním stylu

Tyto skvělé dipy nahradí kalorickou majonézu

Spojením vajec a rostlinného oleje vznikne jedinečná a lahodná omáčka s všestranným využitím. Ale také vysoce kalorická, tučná a zejména v letních dnech dokonce riziková potravina. Pokud toužíte po změně, existuje řada zajímavých způsobů, jak majonézu v receptu nahradit.

29.11.2023

Krutony: Nepodstatná drobnost, nebo pomyslná třešnička na dortu?

Zbytky chleba snadno proměníte v lahodné a křupavé krutony, které dodají šmrnc nejenom polévkám. A můžete je udělat na tisíce způsobů: velké, drobné, pikantní, máslové nebo třeba s čerstvými bylinkami.

28.11.2023

Papírové utěrky: Co všechno zvládnete s kouzelnou ruličkou v kuchyni?

Nejenom první pomoc při rozlitém pití a v boji s mastnotou. Kuchyňské papírové utěrky jsou ve skutečnosti geniálně všestranné a mají mnohem širší uplatnění.

27.11.2023

Vůně z trouby: Jak na lahodná pečená jablka

V chladných podzimních a zimních dnech čerstvě upečená jablka tělo krásně prohřejí. A nejen je, nasládlá chuť se skořicí totiž zaručeně potěší chuťové buňky. Naučte se připravovat pečená jablka plněná, stejně jako jednoduše rozkrájená na plátky či kostičky.

24.11.2023

Jak odstranit staré etikety ze sklenic: Jde to i bez vztekání

Skleněné nádoby lze prakticky využít opakovaně. Co ale se starými etiketami? Při pokusu je odlepit po nich často zůstávají nevzhledné zbytky a také lepidlo. Máme pro vás 10 tipů, jak je odstranit a zároveň si ušetřit čas i nervy.

23.11.2023