Magazín o jídle a zdravém životním stylu

Jak skladovat vlašské ořechy, aby dlouho vydržely

Sbíráte pečlivě popadané vlašské ořechy a poté trávíte večery jejich zdlouhavým louskáním? Pak věnujte pozornost i jejich správnému skladování. Při nevhodném uložení by totiž mohla přijít všechna práce vniveč.

23.10.2022

Podzimní dýňové recepty: Pochutnat si na nich můžete na sladko i na slano

Dýně je úžasná potravina sytě žluté barvy, která se hodí nejen na Halloween jako ozdoba, ale také jako skvělé jídlo, které nejen chutná, ale také dobře vypadá.

Blízká i vzdálená, slovenská kuchyně. Ochutnejte ji

Rozdíly mezi českou a slovenskou kuchyní tu byly vždy, ale za poslední dvě dekády se nám slovenská kuchyně vzdálila ještě více. Znáte speciality slovenské kuchyně? V čem je slovenská kuchyně výjimečná a jakými nejoblíbenějšími recepty se můžeme inspirovat? Odpovíme vám představením slovenské kuchyně.

20.10.2022

Stáří nezastavíte, ale můžete jej zpomalit vhodnými potravinami

Oblíbená česká herečka kdysi odpovídala na otázku, jak se dá zastavit stáří. Vtipně zareagovala, že smrtí. Zastavit stáří opravdu nedokážeme, ale můžeme jej zpomalit, pokud do jídelníčku zařadíme vhodné potraviny. Jaké anti-aging potraviny vybrat?

19.10.2022

Co s přemírou jablek? Vyzkoušejte skvělé recepty na sladké i slané pokrmy

Máte velkou úrodu jablek? Co s nimi? Poradíme vám pár tipů a receptů, jak je zpracovat. Můžete si vyrobit skvělé nápoje, koláče i slaná jídla.