Zdraví a diety

Příliš mnoho kalorií, cukru, soli. Jak nahradit nezdravé ingredience v receptech

Říkáte si občas, že by váš jídelníček mohl být zdravější? Pokud se vám zároveň nechce pouštět do radikálních změn a odmítáte se vzdát svých oblíbených receptů, můžete na to jít takzvaně od lesa. Jednoduše zkuste nahradit běžné ingredience jejich odlehčenějšími alternativami.

6.9.2023

Nahraďte cukr přirozeně

Nadměrná konzumace cukru může vést k mnoha zdravotním problémům, jako je například obezita, diabetes, srdeční choroby či zubní kaz. Existuje však mnoho přirozených sladidel, která mohou nahradit běžný cukr a zároveň dopřát pokrmům sladkou chuť.

5.9.2023

Skopové maso patří do zdravé výživy. Buďte gurmánem

V českých domácnostech nebo i restauracích se prakticky nesetkáme s jehněčím či skopovým masem. Některým vadí vyšší cena či horší dostupnost, jiným specifická chuť či vůně. Přesto bychom měli skopové a jehněčí maso do jídelníčku zařadit. Konzumace přináší řadu benefitů pro zdraví.

Nákup zdravých potravin vás nemusí zruinovat. Držte se těchto pravidel

Zásady zdravého životního stylu se často hemží doporučením potravin jako losos, plody moře, čerstvá zelenina a ovoce v bio kvalitě, tmavé pečivo atp. Mnohé může právě vysoká cena jednotlivých produktů odradit od nákupu a sáhnou po levnější alternativě. Poodhalíme pravidla nákupu kvalitních potravin, aby je unesla vaše peněženka.

Petrželová nať: Polévku ozdobí, strávníkům pročistí ledviny

V české kuchyni patří petrželová nať mezi běžné zelené koření. Obyčejná ale rozhodně není. Nejenže je její chuť jen stěží nahraditelná, ale také je ceněná pro léčivé vlastnosti. Potěší ledviny, zažívací ústrojí, krev, kosti, a dokonce i oči.

22.8.2023
Reklama
Reklama