Podívejte se na dno historie zlatavého moku

Slunce ve sklenici, tekutý chléb, součást bohatství českého národa. Ano, pivo. Pivo má zajímavou historii, prapředci piva se pili už před 6 tisíci lety. Znáte historii piva a víte, jak se piva rozdělují?

Hračky z ledničky. Co vše můžete doma vyrobit ze základních surovin?

Za oknem deštivo a vy přemýšlíte, jak zabavit děti. Můžete zkusit domácí výrobu. Nepustíte se však do klasického pečení, mouka či jedlá soda vám poslouží k výrobě domácí plastelíny, pečených dekorací nebo šumivé vodní bomby. Je to snadné a stojí to jen pár korun.

Jednoduché triky, jak udržet čerstvé ovoce a zeleninu

Jak často chodíte na nákup? Jednou týdně nebo ještě méně? Pak si jistě lámete hlavu nad tím, jak uskladnit ovoce a zeleninu, aby zůstalo čerstvé co nejdéle. Poradíme vám několik užitečných triků pro skladování ovoce a zeleniny.

Alchymie v kuchyni. Metoda vaření sous-vide

Chcete si v domácích podmínkách připravit chuťově nepřekonatelný pokrm? Pak se seznamte s metodou vaření sous-vide. Vaření ve vakuu za nízkých teplot přinese dokonalý požitek chutí a vůní. Jídlo navíc vaříte s minimem tuku a bez ztráty živin.

Pomáhá snižovat tlak, zhubnout i od nelibého dechu. Ano, čaj

Tekutina, která na příčkách oblíbenosti zabírá stříbrný post. Čaj je druhým nejoblíbenějším nápojem hned po vodě. Znáte blahodárné účinky čaje? Kdy se servíruje zelený čaj a kdy podávat oolong?