Články

Alergie na mléko a intolerance laktózy. Jak je odhalit a jak s nimi žít?

Alergie na mléko a intolerance laktózy jsou dva odlišné problémy. První se objevuje u kojenců ten druhý trápí až 10 % dospělé populace. Jak odhalit alergii na mléko nebo intoleranci laktózy? A jak upravit jídelníček, aby organizmus nepřišel o cenné živiny?

13.8.2020

Zmrzlina je prastarou královnou dezertů. Odkud je?

Máte rádi zmrzlinu? Pak se seznamte s její historií a zajímavými milníky při výrobě. Jedná se o pokrm, který byl určen pro krále a nejvyšší šlechtu. Víte, kdo si na zmrzlině nejvíce pochutnává dnes? Nebo jaký je rozdíl mezi sorbetem a zmrzlinou? A jak poznat ovocnou zmrzlinu?

9.8.2020

Ochutnejte různé druhy rýže, prospíváte zdraví

Rýže je zdraví prospěšná a určitě by se na našem talíři měla objevit několikrát do týdne. Vhodná je i v režimu redukční diety nebo při sportovní zátěži. Jak jíst rýži, aby nám stále chutnala? Vyzkoušejte všechny druhy a nebojte se je kombinovat mezi sebou.

5.8.2020

Druhy hovězích steaků a stupně propečení, dáte si medium nebo rare?

Chystáte se na letní grilování a přípravu steaků? Pak pozor na správný výběr masa. V případě, že chcete připravit propečený a šťavnatý steak jedinečné chuti, je důležité nejen vybrat správný kus hovězího, ale také ho umět dobře připravit.

3.8.2020

Jahody a jejich pozitivní vliv na naše zdraví

Jahody neřadíme mezi bobule, přestože nás to často svádí. Nejde o klasický ovocný plod, nýbrž o zvětšené květní lůžko, tedy nepravý plod jahodníku. Plody jahodníku jsou vlastně ta semínka na jahodě.

30.7.2020

Poslední komentáře


×

Nenechte si nic uniknout!

To nejlepší vám pošleme do mailu.

Ne, nechci.