Články

Dna, zákeřná a bolavá nemoc. Jak jíst, pokud trpíte dnou?

Dna je nepříjemné onemocnění. Bolest dokáže postiženého paralyzovat na několik dní. Kromě léků je třeba dodržovat i dietní omezení. Co jíst, pokud trpíte dnou? Které bylinky vám pomohou?

17.9.2020

Jak zamrazit houby krok za krokem

Našli jste v lese spoustu krásných a hlavně jedlých hub a přemýšlíte, co s nimi? Houby můžete buď nasušit nebo zamrazit. U mrazení je však důležité držet se správného postupu. Jinak byste mohli při pozdější konzumaci vstřebat do těla spoustu nechtěných mykotoxinů, které škodí zdraví. Mykotoxiny se v houbách rozkládají ještě několik hodin poté, co dáte houby do mrazničky. Jak tedy úrodu bezpečně zamrazit?

13.9.2020

Doplňujte zinek, budete méně unaveni

Zinek potřebuje každá tkáň našeho těla. Nedostatek zinku poznáte na pleti, vlasech i náladě. Jaké jsou další projevy nedostatku zinku? Které potraviny zařadit do jídelníčku?

11.9.2020

Překonejte trávící potíže správnými potravinami

Pálení žáhy, nadýmání, pocit plnosti. Také zažíváte tyto nepříjemné pocity? Řešením není pilulka, ale úprava jídelníčku. Už za několik týdnů se můžete těšit na výraznou změnu. Které potraviny pomáhají při trávících potížích?

7.9.2020

Nebezpečná letní nákaza. Kde všude číhá salmonelóza?

Salmonelóza umí nepříjemně potrápit. Ohroženy jsou především děti, senioři a osoby s oslabeným imunitním systémem. Jak se salmonelóze vyhnout a kde všude nebezpečná bakterie číhá?

4.9.2020

Poslední komentáře


×

Nenechte si nic uniknout!

To nejlepší vám pošleme do mailu.

Ne, nechci.