Magazín o jídle a zdravém životním stylu

Chyťte pštrosa, vyrobte si mast. Přinášíme recepty na domácí výrobu mastí

Věděli jste, že si účinnou mast můžete vyrobit doma? Je to poměrně snadné a v porovnání s kupovanými produkty výrazně levnější. Pusťte se do experimentování s vůněmi a léčivými vlastnostmi mastí. Představíme vám základní postupy a ingredience na výrobu mastí.

Matcha: Zelené zdraví ve sklenici, ale i v buchtě či zmrzlině

Ze zeleného čaje matcha můžete vytvořit lahodný teplý či studený nápoj. Jemný zelený prášek se ale skvěle uplatí i v celé řadě receptů. Navíc má spoustu zdravotních benefitů, ženy ochrání před osteoporózou a u mužů zlepší plodnost.

24.1.2024

Za velkou louží umí mlsat. Vyhlášené americké dezerty

Hamburgery, hot dogy, hranolky a grilované klobásky. Tak si mnozí představují jídelníček v zemi neomezených možností. Možná vás překvapí, že americká kuchyně se pyšní skvělými dezerty, kterými se můžeme inspirovat. Jsou jednoduché na přípravu a okouzlí svěží chutí.

Jak připravit batáty? Žádná věda v tom není!

Batáty neboli sladké brambory jsou oblíbenou zeleninou zdravé kuchyně. Pyšní se vysokým obsahem vlákniny, vitamínu A, C a dalších cenných látek. Navíc mají lahodnou chuť a připravit z nich pochoutku není vůbec složité.

18.1.2024

Večeře za pár minut. Vyzkoušejte výborné a rychlé omáčky na těstoviny

Večer se nachýlil a vy potřebujete uvařit za pár minut. Vyzkoušejte nejrůznější omáčky na těstoviny. Osvědčené jsou rajčatové a smetanové, ale zařadit můžete i netradiční příchutě. Zapomeňte na špagety s kečupem a pusťte se do skvělých těstovinových omáček.