Magazín o jídle a zdravém životním stylu

Jak na nejlepší pečené brambory, které se vždy povedou

Jejich kouzlo tkví v jednoduchosti a všestrannosti. Jsou vynikající přílohou, ale snadno z nich vytvoříte i samostatný chod, za který se nebudete muset stydět. Pečené brambory s krásně křupavou slupkou a nadýchaným měkkým vnitřkem jsou zkrátka nepřekonatelné. Prozradíme, jak je správně připravit.

13.12.2022

Polevy na vánoční cukroví 5 x jinak

Zabalte vánoční cukroví do polevy, která ho nejenom úžasně ozdobí, ale také dochutí. A protože předvánoční čas je pro spoustu hospodyněk hektický, připravili jsme si pro vás recepty na polevy, které jsou hotové během pouhé chviličky. Vyzkoušet můžete citronovou, bílkovou, skořicovou, žloutkovou nebo osvědčenou čokoládovou polevu.

9.12.2022

Uvařte čistidlo. Ukážeme vám, jak si připravit domácí čistící prostředky

Úklid domácnosti se dá provádět s minimálními náklady. Stačí si připravit domácí čistící prostředky. Jsou účinné, levné a šetrné k životnímu prostředí. Úklid kuchyně, čištění koupelen nebo praní lze zvládnout zeleně, s jednoduchou přípravou domácích čistících prostředků.

Zaplňte diář vánočním pečením. Prozradíme vám správný čas pečení oblíbených druhů cukroví

Vánoční pečení má svá pravidla. Některé druhy je třeba péct s předstihem, jiné vydrží jen pár dní. Harmonogram vánočních příprav je třeba dodržet i u výroby krémů. Prozradíme vám, jak naplánovat vánoční pečení.

Kvíz: Vyznáte se v kulinářských pojmech? Zkuste si udělat kvíz

Připravili jsme pro vás kvíz s pojmy, se kterými se můžete setkat každý den, ať už vaříte doma podle receptu nebo jste jen vyrazili do restaurace. Schválně zkuste, jestli je poznáte všechny.

3.12.2022