Zlepšete hustotu kostí správnou stravou. Ušetříte si spoustu bolesti

Závažnější projevy osteoporózy se začínají objevovat po padesátém roce života. Nejprve je to úmorná bolest zad a kloubů a nemoc pokračuje přes časté zlomeniny. Pokud se chcete osteoporóze vyhnout, musíte jí předcházet. Pusťte se do správné stravy co nejdříve.

Pozvěte si růžovou himalájskou sůl i do své kuchyně. Uděláte dobře

Známé rčení, které považuje sůl cennější než drahý žlutý kov, zná snad úplně každý. A je rozhodně pravdou, že bez soli se v kuchyni zkrátka neobejdeme. Není ale sůl jako sůl. Kromě běžné kuchyňské soli totiž existují také zajímavé alternativy. A právě jednou z nich je himalájská sůl.

7.4.2022

Potřebujete vzpruhu pro mozek i tělo? Pozvěte si na pomoc ženšen

Jen málokterá rostlina na světě poutá tolik pozornosti jako ženšen. V lidovém léčitelství má vskutku prastarou tradici a rovněž v současnosti se mu připisuje široká škála zajímavých zdravotních benefitů. Určitě se proto vyplatí se s ním seznámit trochu blíže.

6.4.2022

Vaření v mikrovlnce, recept na večeři do 10 minut

Některými zatracovaná, jinými milovaná. Ať už jste na kterémkoliv břehu, nelze popřít, že je mikrovlnka běžnou součástí našich životů. A po tom, co byly několikrát vyvráceny mýty o vyzařování škodlivých vln, pojďme se podívat, jak mikrovlnka pomůže při vaření.

Sezóna medvědího česneku klepe na dveře! Otevřete mu?

V březnu a dubnu míří do lesů mnoho lidí nejenom proto, aby se pokochali probouzející se přírodou, ale také kvůli tomu, aby si natrhali náruč čerstvých zelených listů medvědího česneku. S ním se dá totiž v kuchyni doslova kouzlit. Skvěle chutná, oživí rozličné druhy jídel, a navíc se pyšní i léčivými vlastnostmi.

25.3.2022