Magazín o jídle a zdravém životním stylu

Oregano: Voňavá bylinka do kuchyně i pro zdraví

Italové ho milují. A jeho kouzlu snadno propadnete i vy. Připravte si z oregana třeba rajčatovou omáčku, pesto nebo salát. Prozradíme také, s jakými zdravotními neduhy dokáže zatočit, a jak si vyrobit vlastní oreganový olej.

17.5.2023

Zdraví ve sklenici: Připravte si lahodné smoothie pro každou příležitost

Smoothie jsou zdravé a chutné nápoje husté krémové konzistence. Vznikají rozmixováním ovoce a zeleniny, mnohdy v nich ale nechybí i ořechy a semínka, mléko, med či protein. Existuje nespočet variant a kombinací, proto si můžete připravit lahodné smoothie prakticky pro jakoukoliv příležitost.

15.5.2023

Zakousněte se do zdraví: Jak zpracovat pampelišku od květů až po kořen

Jarní přírodu zdobí žlutými hvězdami, které září do dálky. Pampeliška je takřka všude kolem nás, přesto ji často přehlížíme. A je to veliká škoda. Ukrývá totiž cenné látky, po kterých nejen naše játra zoufale touží. Naučte se využít pampelišku od půvabných květů až po kořen ukrytý pod zemí.

12.5.2023

8 tipů pro přehlednou organizaci spíže

Udělejte přítrž zběsilému přehrabování a hledání. Proměňte spíž v efektivní prostor, ve kterém budou všechny potraviny a další nezbytnosti vždy po ruce. Přehledná a praktická organizace spíže ušetří nejenom čas při přípravě jídla, ale omezí i plýtvání.

10.5.2023

Jakým potravinám se vyhnout, abychom si udrželi zdravý mozek?

Náš mozek potřebuje správnou výživu, stejně jako zbytek našeho těla. Existují však některé potraviny, kterým bychom se měli snažit vyhýbat, aby se náš mozek udržel zdravý a plně funkční.