Magazín o jídle a zdravém životním stylu

Kvíz: Poznáte všech 12 druhů exotického ovoce v našem kvízu?

Exotické ovoce přináší do našeho jídelníčku nevšední chutě a vůně z různých koutů světa. Zároveň představuje skvělý způsob, jak doplnit svůj jídelníček o vitamíny a minerály. V dnešní době již můžete spoustu druhů koupit běžně v obchodě. Zjistěte, kolik druhů exotického ovoce dokážete poznat.

20.12.2022

Bazalka v kuchyni: Voňavé pohlazení ze Středomoří

Svěží zelené lístečky lákají k zakousnutí. Bazalku je navíc možné pěstovat po celý rok, stačí rostlince najít vhodné místečko třeba doma za oknem. Poté můžete využít její potenciál na maximum. Co chutného se z ní dá připravit, a jak si ji nasušit do zásoby?

19.12.2022

Bylinkový, ovocný či pikantní: Ochucený ocet zvládne každý

Dokonce i obyčejný ocet můžete pozvednout na vyšší úroveň a vyčarovat z něj opravdovou delikatesu. Poté s ním skvěle dochutíte třeba oblíbený zeleninový salát. A jestliže pro něj najdete krásnou sklenici nebo láhev, rázem ho proměníte v originální dárek pro své blízké.

16.12.2022

Vánoční trhy v Rakousku: Navštivte historická města plná kulturních skvostů a ochutnejte místní speciality

Vánoční trhy v Rakousku jsou přímo vyhlášené. Všude voní pečivo a medovina. Jsou velmi krásné, města jsou nazdobena a plná světel. Pohádkovou atmosféru dotváří sněhová pokrývka na stáncích s mnoha zajímavými výrobky.

Vánoční trhy v Polsku: Vychutnejte si tradiční pochoutky a příjemnou atmosféru

Vánoční trhy v Polsku jsou velmi krásné, živé a zábavné. Můžete si pořídit mnoho dárků v malebných městech, kde to dýchá historickou atmosférou. Pod osvětlenými vánočními stromky vás čeká punč a tradiční speciality.