Magazín o jídle a zdravém životním stylu

Kouzlo Vánoc: Tradiční české vánoční pokrmy

Blíží se období vánočního očekávání, kdy se rodiny setkávají u stolů a připravují se na sváteční hostiny. V České republice má vánoční menu svou vlastní, bohatou tradici, plnou lahodných pokrmů, které neodmyslitelně patří k této kouzelné době a vytváří jedinečnou atmosféru. Pojďme se společně podívat na ty nejtradičnější a nejoblíbenější z nich.

22.12.2023

Crinkles: Tak trochu brownies v podobě sušenek

Nepovedlo se? Ale kdepak! Právně popraskaná struktura je pro tyto sušenky charakteristická, a navíc působí efektně. Kromě toho jsou crinkles opravdu jednoduché, velice chutné a klidně s nimi můžete doplnit vánoční cukroví.

21.12.2023

Vánoční radosti z kuchyně: Tipy na kreativní dárky, kterými potěšíte své blízké

Vánoce jsou obdobím radosti, lásky a sdílení. Co kdybyste letos udělali něco zvláštního a připravili osobní vánoční dárky přímo z kuchyně? Nejenže to bude originální gesto, ale i lahodné překvapení pro vaše blízké. Zde je pár nápadů na vánoční dárky, které můžete snadno připravit ve své vlastní kuchyni.

20.12.2023

Citronové cukroví provoní vánoční stůl

Citronové cukroví je krásně voňavé, a navíc má příjemnou chuť, která je lehce pikantní. Není divu, že patří k těm druhům, které se pravidelně objevují na slavnostně prostřeném stole. Inspirujte se tipy na pečené i nepečené cukroví, citronový krém a rychlou polevu.

20.12.2023

Upečte si cukroví s vůní kávy

Jestliže patříte k milovníkům kávy, můžete její charakteristickou chuť a vůni propůjčit také cukroví. Naučte se připravovat třeba kávové pusinky či voňavé sušenky. Na vašem stole se mohou navíc objevovat mnohem častěji než jen o Vánocích.

19.12.2023