Magazín o jídle a zdravém životním stylu

Mistrovská technika: Tipy a triky od profesionálních kuchařů

Když vkročíte do kuchyně profesionálního kuchaře, okamžitě vás obklopí závan vůní a atmosféra plná úžasné energie. Za každým mistrovským pokrmem stojí nejen kvalitní suroviny, ale také technika a zkušenosti, které kuchaři získali během let. V tomto článku si ukážeme některá tajemství kulinářských mistrů, abyste mohli zdokonalit své dovednosti a přinést do své kuchyně špetku profesionality.

1.9.2023

Skopové maso patří do zdravé výživy. Buďte gurmánem

V českých domácnostech nebo i restauracích se prakticky nesetkáme s jehněčím či skopovým masem. Některým vadí vyšší cena či horší dostupnost, jiným specifická chuť či vůně. Přesto bychom měli skopové a jehněčí maso do jídelníčku zařadit. Konzumace přináší řadu benefitů pro zdraví.

Jak vyčistit lahev na vodu

Opakovaně použitelné lahve na vodu šetří životní prostředí. Jak ale udržet takovou lahev bez zápachu a zabránit, aby se stala semeništěm bakterií? Prozradíme, jak ji správně vyčistit a prodloužit její životnost.

29.8.2023

Nenechte se mýlit: Osvěžující síla teplého čaje v parných letních dnech

Zdá se to být logické, když horkým letním dnům čelíme osvěžujícími nápoji plnými ledu, zatímco v zimě hledáme útěchu v teplých čajích nebo horké čokoládě. Ale zdánlivě neobvyklá, obrácená volba má své zdůvodnění a může být prospěšná pro naše tělo i duši.

28.8.2023

Moderní lednice zašle nákupní seznam. Chytrý spotřebič šetří čas i peníze

Od moderní lednice očekáváme tichý a úsporný provoz. Nenechte se ale mýlit. Moderní lednice umí mnohem víc. Například vám přehrají hudbu nebo zobrazí stav zásob během nakupování. Vyberte lednici, která bude pomocníkem i společníkem.