Magazín o jídle a zdravém životním stylu

Vyrazte do lesa pro prášky. Poznejte léčivou sílu hub

Houby mají sílu a dokáží léčit a ulevit od řady neduhů. Když pomineme veselé houbičky, zaměříme se na ty, které jsou běžně dostupné. Můžete je nasbírat, vypěstovat nebo zakoupit. Zjistíte, že namísto nákupu v lékárně, stačí uvařit smaženici.

Už zase nechce ven. Jak správně vybrat formu na pečení?

Bábovka, která nejde vyklopit, špatně nakynuté české buchty nebo chléb, který se při vytáhnutí z formy láme. Na vině nemusí být recept nebo pečící trouba. Někdy je to špatně zvolenou formou. Poradíme vám, jak vybrat formu na pečení i které materiály pečících forem vám přípravu usnadní.

Suchá a bez chuti? Už nikdy. Šťavnaté recepty z kuřecích prsou

Kuřecí maso je oblíbené a kuřecí prsa se doporučují jako lehce stravitelný pokrm s minimem tuku a velkým množstvím bílkovin. Prozradíme vám recepty na šťavnatá kuřecí prsa, inspirovat se můžete indickou nebo asijskou kuchyní.

Nejbizarnější jídla světa: Cesta za nevšedními kulinářskými zážitky

Jídlo je univerzálním jazykem, který propojuje kultury a lidi po celém světě. Každá země má svou jedinečnou kuchyni s tradičními pokrmy, které odrážejí historii, zvyky a přírodní bohatství daného místa. Avšak mezi tradičními pokrmy se najdou i takové, které vybočují z běžných představ o jídle. V tomto článku se vydáme na cestu po světě a objevíme některá z nejbizarnějších jídel, která nás mohou překvapit, udivit a vyvolat otazníky na našich talířích.

21.7.2023

Potravinami proti hmyzu. Zbaví vás octomilek, rybenek, molů i škvorů

Dokonale uklizená domácnost vás bohužel neochrání před otravným hmyzem. Nelibě vypadá v koupelně, obtěžuje vás v kuchyni a už vůbec netoužíte po tom, aby vám lezl po stěnách v ložnici nebo v dětském pokojíčku. Proti hmyzu můžete bojovat ekologicky, zcela přírodními prostředky.