Magazín o jídle a zdravém životním stylu

Bez vzduchu se jim daří nejlépe. Naučte se vakuovat

Nakoupíte na několik dní a pak máte problém potraviny spotřebovat? Mrzí vás, že ovoce, zelenina nebo uzeniny podléhají rychlé zkáze? Pak je nejvyšší čas začít uchovávat potraviny ve vakuu. Ušetříte čas při nákupu, pokrmy budou voňavé a dlouho čerstvé.

Vyrazte do lesa pro prášky. Poznejte léčivou sílu hub

Houby mají sílu a dokáží léčit a ulevit od řady neduhů. Když pomineme veselé houbičky, zaměříme se na ty, které jsou běžně dostupné. Můžete je nasbírat, vypěstovat nebo zakoupit. Zjistíte, že namísto nákupu v lékárně, stačí uvařit smaženici.

Už zase nechce ven. Jak správně vybrat formu na pečení?

Bábovka, která nejde vyklopit, špatně nakynuté české buchty nebo chléb, který se při vytáhnutí z formy láme. Na vině nemusí být recept nebo pečící trouba. Někdy je to špatně zvolenou formou. Poradíme vám, jak vybrat formu na pečení i které materiály pečících forem vám přípravu usnadní.

Suchá a bez chuti? Už nikdy. Šťavnaté recepty z kuřecích prsou

Kuřecí maso je oblíbené a kuřecí prsa se doporučují jako lehce stravitelný pokrm s minimem tuku a velkým množstvím bílkovin. Prozradíme vám recepty na šťavnatá kuřecí prsa, inspirovat se můžete indickou nebo asijskou kuchyní.

Nejbizarnější jídla světa: Cesta za nevšedními kulinářskými zážitky

Jídlo je univerzálním jazykem, který propojuje kultury a lidi po celém světě. Každá země má svou jedinečnou kuchyni s tradičními pokrmy, které odrážejí historii, zvyky a přírodní bohatství daného místa. Avšak mezi tradičními pokrmy se najdou i takové, které vybočují z běžných představ o jídle. V tomto článku se vydáme na cestu po světě a objevíme některá z nejbizarnějších jídel, která nás mohou překvapit, udivit a vyvolat otazníky na našich talířích.

21.7.2023