Magazín o jídle a zdravém životním stylu

Zařaďte bílkoviny častěji do jídelníčku. Ukážeme vám levné zdroje bílkovin

Bez bílkovin se neobejdete a častá doporučení zmiňují hovězí maso, lososa a kuřecí prsa. Objevíte ale i levnější zdroje bílkovin. Které zdroje bílkovin jsou hodnotné, ale nezabolí peněženku? Představíme vám je a ukážeme, jak je zařadit do jídelníčku.

Jak vybírat uzeniny a která šunka pro děti není pro děti

Uzeniny jsou obecně považovány za méně zdravé potraviny, proto se vyplatí být při jejich výběru a nákupu co nejvíce obezřetní. Na co se zaměřit, pokud vybíráte šunku, párky, salámy, klobásy nebo další uzeniny? Poradíme vám, jak se při výběru nespálit.

Není jedno, čím do toho říznete. Vyznejte se v kuchyňských nožích

Krájení, porcování, vykosťování, drcení, sekání, plátkování. Každá dobrá hospodyňka ví, že zpracování surovin v kuchyni se bez kvalitního nože neobejde. A aby byla práce s nožem rychlá, efektivní a bezpečná, je třeba vybrat ten pravý. Kuchyňské nože se od sebe liší velikostí, čepelí i ostřím.

26.6.2023

Připravte si domácí müsli. Zdravé, levné a vždy při ruce

Müsli je synonymem zdravé snídaně, bohužel v obchodech můžete snadno sáhnout vedle a snídat produkt plný cukru, stabilizátorů a umělých dochucovadel. Jistě vás potěší zpráva, že si zásobu výborného müsli můžete připravit doma. Přinášíme tipy a recepty na domácí müsli.

5 mýtů o ovoci

Ovoce je nezbytnou součástí zdravé stravy, ale stále existuje mnoho mýtů, které se kolem něj šíří. V tomto článku se podíváme na 5 nejrozšířenějších.

22.6.2023