Nechcete ji potkat, a přitom umí zázraky. Vezměte kopřivu na milost

Kolik přípravků byste si museli vzít, abyste podpořili metabolizmus, pročistili krev, zvítězili nad infekcí, snížili tlak i hladinu cukru v krvi, ulevili alergiím, zlepšili astma či zmírnili onemocnění jater a žlučníku? Jen jeden přípravek. Kopřivový čaj.

Poslední cigareta? Známe potraviny a byliny, které vám v odvykání kouření pomohou

Kolikrát jste si zapálili poslední cigaretu? Přestat kouřit vám pomůže nejen silná vůle, ale i úprava jídelníčku. Představíme vám potraviny, které vám na trnité odvykací cestě pomohou.

Jak nahradit automatický kávovar a připravit doma chutnou kávu

Příprava kávy jedním stiskem tlačítka je sice jednoduchá, ale není to trochu nuda? Pokud vyzkoušíte pomůcky pro alternativní přípravu kávy, máte mnohem více možností, jak ovlivnit výslednou chuť a připravit kávu přesně podle vašich představ.

Ortorexie aneb když se zdravá strava vymkne z rukou

Žijeme v době, která se vyznačuje ne vždy zrovna zdravými stravovacími návyky. Fastfoody hemžící se neuvěřitelným množstvím kalorií a přepálených tuků, několikanásobně vyšší spotřeba jednoduchých cukrů oproti doporučovanému množství, přesolené bujóny, karamelem dobarvované pečivo či zelenina plná pesticidů. Tato smutná realita přivádí stále více z nás k zájmu o to, co vlastně kupujeme a jíme. Má to ovšem i svou stinnou stránku. Nazývá se ortorexie a neznamená nic jiného než nebezpečnou posedlost tzv. čistou stravou.

Top 20 potravin s vysokým obsahem vitamínu C

Vitamín C je nezbytnou součástí naší stravy. Zdrojem vitamínu C však nejsou pouze citrusové plody. Jaké další potraviny mají vysoký obsah vitamínu C? Najdete jej i v potravinách, ve kterých byste to možná nečekali.