Články

Využití cuket v kuchyni a jejich blahodárné účinky

Rostou vám na zahrádce cukety jak z vody? Pak se radujte. Cukety se dají v kuchyni zpracovat na velkou spoustu způsobů a díky jejich jemné chuti (chuťové neutralitě), jsou vhodné pro přidání do různých jídel. Při pečení bábovky ji dodají vláčnost a nadýchanost, servírovat je můžete i jako přílohu, nebo podávat s masem, fantazii se meze nekladou.

23.8.2019

Junk food: 6 Potravin, které byste měli vynechat z vašeho jídelníčku

Staré pořekadlo zní „jsme to, co jíme“ a dle toho bychom si měli sestavovat i naše jídelníčky, ale víte, kterým potravinám se při konzumaci raději vyhnout? Junk food neboli nezdravé potraviny jsou výrobky nízké kvality, bohaté na konzervační látky, barviva a chemikálie. Mají vysoký obsah tuku a cukru. Patří zde jídlo z rychlého občerstvení, připravené sladké svačinky, perlivé nápoje, sladkosti a uzeniny.

19.8.2019

Zbavte se octomilek jednou provždy

Drobné černé mušky jsou nevítaným hostem nejedné české domácnosti. Většinou se stahují okolo přezrálého ovoce, někdy se jim proto také říká banánové mušky. Jsou sice oproti běžným mouchám mnohem menší, umí však být nesmírně obtížné. Z tohoto důvodu se nyní podíváme na to, jak se jich nejefektivněji zbavit.

17.8.2019

Koření – nejvyužívanější druhy v rostlinném stravování

Že je koření základ kuchyně, je nepochybně známý fakt, ale znáte třeba lahůdkové droždí, nebo tamari? Lidé, kteří se stravují pouze nebo převážně rostlinnou stravou, museli zabrousit do tajů koření hlouběji než ostatní. Je to z toho důvodu, že se z etického nebo ekologického důvodu rozhodli stravovat soucitně, ale chutě jim zůstali stejné. Ale proč se vzdávat chutí, když se dá přesvědčení skloubit s dobře ochuceným jídlem právě díky rozmanitosti koření.

15.8.2019

Manuál pro nakupování bez obalu

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak velkou část vašeho nákupu tvoří odpad v podobě obalů? Ať už jsou to plastové vaničky, igelitové sáčky a folie, tetrapaky nebo papírové pytlíky, všechny nakonec skončí v koši. Jen málo z nich bude použito k výrobě něčeho nového. Nebylo by tedy lepší nakupovat potraviny bez těchto zbytečných obalů?

10.8.2019

Poslední komentáře


×

Nenechte si nic uniknout!

To nejlepší vám pošleme do mailu.

Ne, nechci.