Články

Makroživiny a jejich dělení

Makroživiny tvoří většinu jídla, které konzumujeme. Jsou to také živiny, které tělo potřebuje pro normální růst a vývoj ve velkém množství. Jedná se o proteiny, sacharidy a tuky. Jakou funkci v našem těle mají a co bychom o nich měli vědět?

17.3.2019

Kalorická kalkulačka

Pomocí jednoduché, ale vysoce přesné kalorické kalkulačky vám poradíme, kolik kalorií denně sníst a jak jednoduše zjistit energetickou hodnotu potravin.

12.3.2019

Jak konzervovat čerstvé potravin

Někdy máme potravin více, než jsme schopni zkonzumovat. Nejčastěji jde o zeleninu, ovoce, ale výjimkou není ani maso, apod. Jedním ze způsobů, jak uchovat potraviny k pozdější konzumaci, je zavařování.

21.11.2018

Jídelníček pro lepší pleť

Pleť je odrazem toho, jak se stravujeme a v jakém stavu je náš organismus. Pokud vás tedy trápí problémy s pletí, tak byste se kromě kosmetiky měli zaměřit právě i na to, jak a čím se stravujete. Díky správné stravě bude vaše pleť zářivější, pružnější a omlazenější.

21.11.2018

Hodí se přinést na návštěvu jako pozornost jedlý dárek

Téměř každý hostitel vám řekne, že na návštěvu žádné dárky nosit nemusíte. Jestliže si však stojíte za svým a chcete své blízké i přesto obdarovat, můžete to udělat formou jedlého dárku. Nejenže hostitelovi něco přinesete jako poděkování, ale zároveň některé z nich půjde použít i jako pohoštění. A my vám přinášíme tipy hned na několik jedlých dárků.

21.11.2018

Poslední komentáře