5 tipů, jak vybrat kvalitní olivový olej

Chcete si uvařit dobré italské jídlo nebo zkusit Francouzskou kuchyni? Pak se rozhodně bez olivového oleje se neobejdete. V obchodech najdete olivové oleje v různých cenových relacích, a proto je důležité vědět, čím se řídit při jeho výběru. Ten nejdražší nemusí být vždy nejkvalitnější.

30.10.2020

Jedlá soda, mistrovský pomocník zdraví i čistoty

Jedlá soda stojí pár drobných a nahradí drahé léky i čistící prostředky. Využití v domácnosti i účinky na zdraví vás překvapí. Jedlou sodu můžete použít jako šampón, pleťovou masku i jako lék na štípance. Při úklidu zbaví domácnost zápachu.

25.10.2020

Potraviny a bolest hlavy. Které ji spouští a co vám pomůže?

Bolesti hlavy trápí spíše ženy než muže, přesto se nevyhýbají ani jim. Které potraviny mohou migrénu spustit, co jíst a pít, aby se vám migréna vyhnula? A jak upravit denní režim, aby migréna byla minulostí?

20.10.2020

Kvasnice nepatří jen do buchet. Budete překvapeni, kde všude pomáhají

Mají nelibou vůni a chuť také neohromí. Přesto bychom kvasnicím měli najít trvalé místo v našem jídelníčku. Kostka živých organizmů upraví trávení a pomůže i s problematickou pletí. Přírodní lék za 3 koruny si brzy oblíbíte až uvidíte výsledky.

15.10.2020

Kdo porazí jogurt? Kefír. Poznejte nejsilnější probiotikum

Na počátku dvacátého století pracoval ukrajinský lékař a nositel Nobelovy ceny na teorii dlouhověkosti. Vycházel z předpokladu, že stáří vzniká v důsledku otravy střevní mikroflóry. V jeho teorii bylo sice několik sporných bodů, ale zásadní doporučení je neměnné i pro 21. století. Pijte kefír každý den!

12.10.2020