Články

50 potravin, které jsou opravdu velmi zdravé

Snad každý z nás někdy přemýšlel nad tím, která potravina je zdravější než ty ostatní. A my vám říkáme, že ty nejzdravější potraviny jsou všude kolem nás.Na poli, v obchodě, ale i na stromech či v keřích. Seznam 50 nejzdravějších potravin světa připravila skupina amerických vědců a my vás seznámíme, o jaké potraviny jde.

21.11.2018

STOP bílým zabijákům - Cukr + 7 zdravějších alternativ

Málokdo se dokáže vzdát cukru na sto procent. Sice se jej můžeme snažit omezit, ale samotnému slazení se někdy nevyhneme – například při pečení. Proto jsme pro vás připravili seznam sedmi zdravějších alternativ, se kterými si můžete život v případě potřeby osladit.

21.11.2018

Moderní skladování potravin, aneb jak uchovat dlouho čerstvé potravin

Divíte se, proč se vám vaše potraviny rychle kazí? Na vině může být i jejich špatné skladování. Při správném skladování potravin se totiž jejich životnost může až několikanásobně zvýšit – naopak při tom špatném se vám jídlo může zkazit velmi rychle.

21.11.2018

Vaříme beze zbytků, aneb už žádné zbytky v kuchyni

Většina z nás vyhodí až třetinu z toho, co vyprodukujeme. Ať už jde o jídlo, které si koupíme, ale časem se nám zkazí v lednici; nebo velké množství oběda, který nikdo nedojí, a proto skončí v koši. Tímto způsobem nejen že nepřispíváme ke zdraví naší planety, navíc ale utrácíme o mnoho více, než kdybychom žili bez zbytků.

21.11.2018

Poslední komentáře