Články

Druhy hovězích steaků a stupně propečení, dáte si medium nebo rare?

Chystáte se na letní grilování a přípravu steaků? Pak pozor na správný výběr masa. V případě, že chcete připravit propečený a šťavnatý steak jedinečné chuti, je důležité nejen vybrat správný kus hovězího, ale také ho umět dobře připravit.

3.8.2020

Jahody a jejich pozitivní vliv na naše zdraví

Jahody neřadíme mezi bobule, přestože nás to často svádí. Nejde o klasický ovocný plod, nýbrž o zvětšené květní lůžko, tedy nepravý plod jahodníku. Plody jahodníku jsou vlastně ta semínka na jahodě.

30.7.2020

Souboj příloh. Porazí batáty běžné brambory?

Řízek s bramborovou kaší, vánoční kapr a bramborový salát, domácí bramborové knedlíky či křupavé bramborové placky. Česká kuchyně nemůže bez brambor být. Zkuste však část bramborových příloh nahradit těmi z batátů.

24.7.2020

Vlašské ořechy nejsou jen do bábovky. Snižují cholesterol, léčí srdce a vylepšují náladu!

Víte, že vlašské ořechy nejsou jen chutnou svačinkou a přísadou do bábovky nebo domácího cukroví, ale jsou také všelékem? Opravdu, už několik málo kousků umí snížit cholesterol, stačí je sníst hned po probuzení nalačno. Pravidelnou konzumací ořechů posílíte srdce a zvýšíte elasticitu cév, ale budete mít i lepší náladu. Tím ale výčet léčivých účinků nekončí, vlašáky toho umí totiž mnohem víc! A nejen ořechy samotné, ale také slupky nebo listy najdou využití!

22.7.2020

Zdravá svačina je stejně důležitá pro děti i dospělé

Chutná, zdravá a výživná svačina pomáhá lépe se soustředit a zahání chutě na sladkosti v pozdější době. Se svačinou se budete mnohem méně přejídat a sáhnete po méně tučných pokrmech ve večerních hodinách. Dětem pomáhá bojovat proti únavě a nervozitě.

18.7.2020

Poslední komentáře


×

Nenechte si nic uniknout!

To nejlepší vám pošleme do mailu.

Ne, nechci.