Články

Avokádo a jeho vliv na naše zdraví

Avokádo je poměrně ojedinělý druh exotického ovoce, plod hruškovce přelahodného. Zralý plod je zvenku tmavozelené až černé barvy, uvnitř měkký a světle žlutý. Dužina se krásně roztírá. Uprostřed plodu se nachází kulatá nejedlá pecka, která dobře naklíčí i v květináči. Avokádo bývá 7 až 20 cm dlouhé. Zralé plody mohou vážit od 100g až do 1kg. Běžná roční sklizeň z jednoho stromu je kolem 120 avokád.

3.1.2020

Jak připravit dokonalé silvestrovské pohoštění? Silvestrovské chuťovky a recepty na pomazánky

Připravujete se na Silvestra a hledáte inspiraci pro dokonalé silvestrovské pohoštění? Nový rok je za dveřmi, a tak jsme pro vás připravili pár receptů na silvestrovské pohoštění, které vám vstup do následujícího roku zcela určitě zpříjemní.

24.12.2019

Kde se v Čechách vzala tradice vánočního kapra?

V období vánočních svátků často slýcháme volání (často oprávněné) po zvolnění, opuštění čistě komerční podoby Vánoc a návratu ke starým tradicím. I mnozí z těch, kdo po nich volají, by se ale asi mnohdy divili, že celá řada „starých“ vánočních tradic vlastně až tak letitá není. Typickým příkladem zvyku, který vznikl teprve nedávno, ale uchytil se v našich domácnostech tak pevně, že jej vnímáme jako jeden ze stěžejních bodů vánočních oslav, je klasická podoba štědrovečerní večeře – obalovaný, smažený kapr.

21.12.2019

Víte, jak se slaví Vánoce ve světě? Poznejte tradiční vánoční jídelníčky z různých koutů světa

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak se slaví Vánoce mimo Českou republiku? Zajímá vás, jaké jsou tradiční vánoční pokrmy na vánoční svátky třeba na Filipínách nebo u sousedů v Německu a v čem se liší od těch našich? Připravili jsme pro vás zajímavý vánoční přehled tradičních vánočních jídelníčků ze světa.

16.12.2019

Vyzkoušejte top recepty na nepečené vánoční cukroví a dorty

Netravte předvánoční čas u trouby a užijte si ho raději s rodinou. Připravili jsme pro vás top recepty na vánoční nepečené cukroví a dorty, které jsou snadné a rychlé na přípravu a navíc chutnají skvěle. Nepečené vánoční cukroví vám zabere minimum času a vzhledem k tomu, že doba skladování se doporučuje max. 10 dnů, nemusíte na jeho přípravu pospíchat.

11.12.2019

Poslední komentáře


×

Nenechte si nic uniknout!

To nejlepší vám pošleme do mailu.

Ne, nechci.