Ortorexie aneb když se zdravá strava vymkne z rukou

Žijeme v době, která se vyznačuje ne vždy zrovna zdravými stravovacími návyky. Fastfoody hemžící se neuvěřitelným množstvím kalorií a přepálených tuků, několikanásobně vyšší spotřeba jednoduchých cukrů oproti doporučovanému množství, přesolené bujóny, karamelem dobarvované pečivo či zelenina plná pesticidů. Tato smutná realita přivádí stále více z nás k zájmu o to, co vlastně kupujeme a jíme. Má to ovšem i svou stinnou stránku. Nazývá se ortorexie a neznamená nic jiného než nebezpečnou posedlost tzv. čistou stravou.

Top 20 potravin s vysokým obsahem vitamínu C

Vitamín C je nezbytnou součástí naší stravy. Zdrojem vitamínu C však nejsou pouze citrusové plody. Jaké další potraviny mají vysoký obsah vitamínu C? Najdete jej i v potravinách, ve kterých byste to možná nečekali.

Používáte alobal v kuchyni? Získejte z něj maximum!

Zatímco jedni na stříbrolesklou fólii z hliníku nedají dopustit, jiní v ní vidí nebezpečného nepřítele, kterého je třeba zapudit co nejdál od dveří kuchyně. Řeč je samozřejmě o alobalu. Ten se pro potravinářské účely vyrábí hned v několika tloušťkách a při správné aplikaci se z něho stává šikovný kuchyňský pomocník. Mrkněte s námi, jak na něj.

Slunce ve sklenici, pohlazení na duši. Je víno opravdu lékem?

O vínu se říká, že chrání před infarktem, prodlužuje život a předchází Alzheimerově chorobě. Je to opravdu všelék? I kdyby nebyl, nemůžete mu upřít, že za vínem stojí dobrá nálada a s dobrou náladou se čelí onemocněním mnohem snáze.

Čínská kuchyně má mnoho příchutí. Není to jen kung pao s nudlemi. Vyzkoušejte tradiční čínské pokrmy

Obliba čínských pokrmů nezná hranice zemí ani kontinentů. Čínská kuchyně se nebojí experimentů ani kontrastních chuťových kombinací. Zapomeňte na kung pao a vyzkoušejte méně známé pokrmy čínské kuchyně.