Vaření

Co s přemírou jablek? Vyzkoušejte skvělé recepty na sladké i slané pokrmy

Máte velkou úrodu jablek? Co s nimi? Poradíme vám pár tipů a receptů, jak je zpracovat. Můžete si vyrobit skvělé nápoje, koláče i slaná jídla.

Pečení s jinou příchutí. Zkuste koláče naslano

Gruzínská, anglická a francouzská kuchyně jsou skvělou inspirací pro slané koláče. Až vás omrzí listové těsto se sýrem a kečupem, pusťte se do světových slaných koláčů a vyzkoušejte nejrůznější obměny.

17.10.2022

Mlsání trochu jinak: Jak připravit domácí nutellu

I mnozí dospělí nedají dopustit na sladkou snídani či svačinku. Také se vám sbíhají sliny při představě čerstvých palačinek či voňavých vaflích potřených nutellou? Výtečnou čokoládovou pomazánku z lískových oříšků si můžete připravit dokonce sami doma. A klidně i ve veganskou nebo v odlehčené verzi s ovocem.

14.10.2022

Čím při vaření a pečení nahradit máslo? Známe levnější i zdravější alternativy

Tradiční česká rodinka a oblíbené pokrmy naší kuchyně. Kdybychom si představili týden s teplým obědem a teplou večeří, k tomu pár pečených dezertů, budeme na spotřebě několika kostek másla. K tomu je třeba přičíst i spotřebu sádla a oleje. Jak při vaření a pečení nahradit máslo? Jsou zdravější nebo levnější varianty?

13.10.2022

Procházka přírodou a bohatství v košíku. Co vše můžete připravit ze šípků?

Rostou všude kolem lesních cest a jsou studnicí zdraví. Bolavý sběr se vám vyplatí. Ukážeme vám, jak připravit šípkové dobroty nabité vitamíny a posílit imunitu, představíme recepty na šípkové víno a likér. Jednoduchá je příprava šípkového oleje pro krásnou pleť. Vypravte se na podzim na sběr šípků.

12.10.2022