Vaření

Jsou krásné i chutné: Vyzkoušejte nejoblíbenější dortové polevy

Teprve až závěrečné ozdobení dortu mu propůjčí ten správný slavnostní vzhled. Prakticky žádný dort se proto neobejde bez potahovací hmoty nebo polevy. Tím získá nejenom vytříbenější chuťové vlastnosti, ale také mu to bude výtečně slušet.

2.11.2022

Sójové maso: Klame názvem, překvapuje chutí. Jak správně sójové maso připravit?

Pro odlehčení jídelníčku vyzkoušejte pokrmy ze sójového masa. Pokud se jej naučíte správně připravovat, brzy vám zachutná. Stačí jednoduchá marináda a vykouzlíte zdravé pokrmy s vysokým obsahem bílkovin za pár drobných. Poradíme s přípravou sóji i těm, kteří se sójovým masem teprve začínají.

31.10.2022

Chutné, zdravé, lehké. Pomazánky ke snídani, svačině i večeři

Pomazánky jsou příjemným doplněním jídelníčku a dá se vymyslet tisíc i více variant. Určitě neplatí, že jsou tučné a že musí obsahovat máslo, aby měly správnou konzistenci. Ukážeme vám pomazánky, které jsou lehké a zdravé. Jsou výbornou večeří i při redukční dietě.

27.10.2022

Podzimní dýňové recepty: Pochutnat si na nich můžete na sladko i na slano

Dýně je úžasná potravina sytě žluté barvy, která se hodí nejen na Halloween jako ozdoba, ale také jako skvělé jídlo, které nejen chutná, ale také dobře vypadá.

Blízká i vzdálená, slovenská kuchyně. Ochutnejte ji

Rozdíly mezi českou a slovenskou kuchyní tu byly vždy, ale za poslední dvě dekády se nám slovenská kuchyně vzdálila ještě více. Znáte speciality slovenské kuchyně? V čem je slovenská kuchyně výjimečná a jakými nejoblíbenějšími recepty se můžeme inspirovat? Odpovíme vám představením slovenské kuchyně.

20.10.2022