Proti alergiím bojujte jídlem

Alergici s obavami vyhlížejí začátek pylové sezóny a pak se nemohou dočkat prvního sněhu. Projevy alergie ale lze zmírnit kromě tablet i správnou stravou. Které potraviny byste měli zařadit do jídelníčku a čemu se naopak vyhnout?

Zapomeňte na piškoty v čaji. Naučte se jíst správně při nevolnostech

Průjem či zvracení jsou potíže, které zpravidla rychle odezní a nejsou považovány za závažné onemocnění. Přesto jsou nepříjemné a bolestivé. Vhodnou stravou se s nimi rychle rozloučíte.

Každý den smoothie. Je to zdravá volba nebo ne?

Pravidelné pití smoothie vám dodá vitamíny a minerály. Zároveň je rychlým zdrojem energie, když nemáte čas na klasickou svačinu. Jaká pravidla platí pro pití smoothie? Je smoothie dobrým pomocníkem při hubnutí? Má pití smoothie nevýhody? Odpovíme vám.

Co má společného chilli, banán, chřest a celer? Jsou účinným afrodiziakem

Známe spoustu rčení a výroků o propojení lásky a dobrého jídla nebo šťastného manželství a plné lednice. Pravdou je, že existuje mnoho potravin, které umí podpořit touhy a po jejichž snězení se budete snažit vyhledat ložnici co nejdříve. Jaká přírodní afrodiziaka známe?

Snídaně je základ dne. Jsou ale potraviny, které ubližují

Snídaně je důležitým začátkem dne. Dodá vám energii, budete lépe soustředění, a dokonce u vás, dle výzkumů, poklesne riziko obezity. Přesto není snídaně jako snídaně a jsou potraviny, které zažívacímu traktu mohou po ránu uškodit. Čemu se k snídani vyhnout?