Zajímavosti

Řízek je italský, smažák francouzský. Znáte historii české kuchyně?

Když se podíváme k prapředkům českých jídel, je třeba zmínit Slovany, Kelty a velký vliv Rakouska-Uherska. Česká jídla mají příchutě mnoha různých kultur. Znáte historii české kuchyně a českých jídel?

Křupavá pizza doma. Marná touha nebo snadná věc?

Objednat nebo upéci pizzu doma? O desáté hodině večerní ji samozřejmě objednejte. Pokud máte ale více strávníků, trošku času na přípravu a pizza je vaším oblíbeným jídlem, naučte se ji. Pečení domácí pizzy nemusí být tak složité, jak se zdá.

Kde se vzaly a jak se s časem měnily podmanivé bonbony marshmallow?

Bílé, růžové, modré i zelené a žluté. Bonbony marshmallow mohou nabývat různých barev i tvarů, ale jedno mají společné. Můžete je mačkat, ohýbat a všelijak deformovat a ony se téměř vždy pohotově vrátí zpět do původního podoby Přitom stačí chvíle a v ústech po nich nezbyde nic kromě charakteristické, ale pomíjivé sladké chuti. Těžko věřit, že téhle futuristické sladkosti dali vzniknout lidé již ve starověku. A to ani nemluvě o skutečnosti, že původně měla za úkol léčit.

Farfalle, orecchiette, penne, ravioli. Vyznáte se v těstovinách?

Doba, kdy jsme si mohli vybrat mezi kolínky, špagetami a nudlemi do polévky je dávno pryč. Obchody jsou zaplněny stovkami druhů těstovin atraktivních tvarů a barev. Jaké druhy těstovin patří mezi nejoblíbenější a k jakým jídlům se hodí?

Žlutá, červená, zelená, oranžová. To není duha, ale čočka. Poznejte ji

Jak často by měla být luštěnina na našem talíři? Alespoň třikrát týdně. Že to bude nuda? Rozhodně ne. Na výběr máte hned několik druhů čočky. Červená čočka nenadýmá, žlutá čočka se hodí k pokrmům indické kuchyně, francouzská čočka je delikátní a černá čočka je perfektní do salátů. Poznejte je všechny.