Řecká kuřecí polévka

Tato polévka je velmi sytá a hustá a určitě stačí jako samostatné jídlo i velkým jedlíkům. Suroviny máte vždy doma a zužitkujete i zbytky, se kterými si občas nevíme rady. Těmi jsou kuřecí skelety. Často si koupíte kuře a naporcujete ho na stehna, prsa a případně křídla. Zbyde vám ale skelet, pro který je jen jeden způsob zpracování, a tím je vývar. Do polévky oberete ze skeletu i potřebné množství masa. Citron pak polévce dodá zajímavou nakyslou tečku, která není pro středoevropské polévku obvyklá. Pokud chcete chuť polévky dovést k dokonalosti, použijte na konci lžičku miso pasty, která skvěle propojí všechny chutě. Jedná se o fermentovanou pastu z ječmene a seženete ji v asijských potravinách.

Reklama

Ingredience

Volitelně

Množství na
  porce

Postup přípravy

1.
Nejdříve si udělejte vývar. Ve dvou litrech vody 1,5 – 2 hodiny nechte pomalu vařit kuřecí skelety. Vodu dostatečně osolte, dosolovat hotový vývar a maso je již téměř nemožné.
2.
Po uvaření si nechte vývar v hrnci a oberte ze skeletů maso, to si prozatím odložte stranou.
3.
Na olivovém oleji si do zlatova orestujte nadrobno nakrájenou cibuli. Použijte asi 3 lžíce oleje. Potom na orestovanou cibulku nasypte neuvařenou rýži a promíchejte. Poté zalijte připraveným vývarem a vařte asi 20 minut na mírném plamenu, dokud nebude rýže hotová.
4.
Rýže při vaření do polévky dodá poměrně dost škrobu, pokud s tím máte problém, tak můžete do polévky dát již uvařenou a propláchnutou rýži. Snížíte tím i energetickou hodnotu jinak dietního pokrmu.
5.
Až bude rýže hotová, vmíchejte do ní vejce a metlou rozšlehejte. Pak přidejte maso a šťávu i kůru z jednoho citronu. Nakonec vmíchejte miso pastu a ještě vše nechte projít varem. Servírujte s bylinkou a strouhanou kůrou z citronu.

Od: Jana Qara, 17.1.2022

Reklama
Reklama
Reklama

Podobné recepty

Komentáře

Žádné komentáře.

Nový komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Reklama
Reklama
Hodnocení:
0.0
hodnotit
Čas: 10 min příprava
2 hod 20 min vaření
2 hod 30 min celkem
Množství: 4 × porce
Autor: Jana Qara
Cena ingrediencí: 1 × porce = 14 Kč
Rozpis na položky
Kategorie a štítky:
Reklama

Nutriční hodnoty

Množství
1 × porce
Energetická hodnota
173.00 kcal
Protein
9.29 g
Sacharidy
z toho cukr
24.71 g
3.40 g
Tuk
z toho nas. mastné kyseliny
3.51 g
0.77 g

Detailní rozpis podle ingrediencí

Reklama
Reklama