Hovězí koule v rajčatové omáčce se soba nudlemi

Soba nudle nemají nic společného se sobem.:) Soba určitě jíst nebudeme. Zato se pustíme do přípravy výborného oběda a tím jsou hovězí koule v rajčatové omáčce právě se zmíněnými soba nudlemi. Soba je japonský výraz pro pohanku, a tudíž soba nudle jsou vyrobené z pohankové mouky. Mají světle hnědou barvu a příjemnou oříškovou chuť. Tato alternativa těstovin je nejen změnou pro naše klasické těstoviny plné sacharidů, ale zároveň je zdravější a odlehčenou verzí.

Reklama

Ingredience

    • nebo

Na ozdobení

Množství na
  porce

Postup přípravy

1.
Hovězí mleté maso vložíme do větší mísy. Cibuli nakrájíme na jemno a orestujeme na pánvi s trochou olivového oleje. Jakmile je cibule hotová, přidáme ji do mletého masa. Ochutíme dle libosti majoránkou nebo oregánem. Přidáme sůl a pepř. Pečlivě maso promícháme, aby se všechny ingredience propojily.
2.
Z hotové masové směsi vytvoříme koule velikosti pingpongového míčku. Koule orestujeme ze všech stran na pánvi s olivovým olejem do hněda. Jakmile budou hotové, přidáme konzervu nakrájených rajčat a klasická čerstvá rajčata, které jsme si předem nakrájeli na malé kousky. Omáčku můžeme rovněž dochutit majoránkou nebo oregánem. Vše necháváme důkladně prohřát a mezitím se nám již vaří osolená voda na soba nudle. Výhodou soba nudlí je, že se vaří jen pár minut. Nudle scedíme a dáme na talíř.
3.
Hotové hovězí koule vyskládáme na nudle a zalijeme rajčatovou omáčkou.

Od: Evánek, 9.8.2020

Reklama
Reklama
Reklama

Podobné recepty

Komentáře

Žádné komentáře.

Nový komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Reklama
Reklama
Hodnocení:
0.0
hodnotit
Čas: 10 min příprava
20 min vaření
30 min celkem
Množství: 4 × porce
Autor: Evánek
Cena ingrediencí: 1 × porce = 54 Kč
Rozpis na položky
Kategorie a štítky:
Reklama

Nutriční hodnoty

Množství
1 × porce
Energetická hodnota
511.47 kcal
Protein
39.20 g
Sacharidy
z toho cukr
65.25 g
7.49 g
Tuk
z toho nas. mastné kyseliny
12.34 g
6.86 g

Detailní rozpis podle ingrediencí

Reklama
Reklama