Rychlá krémová houbová polévka

Tato rychlá a lahodná krémová polévka vás díky rychlé přípravě bleskově dostane do kuchyně i z kuchyně. Náš recept na chuťově jemnou houbovou polévku je zdravější variantou oproti klasickým polévkám a můžete si ji v klidu dopřávat každý den. Tak jdeme vařit!

Reklama

Ingredience

Množství na
  porce

Postup přípravy

1.
Houby nakrájíme nahrubo. Do velkého, těžkého hrnce přidejte olej a máslo a vařte na středně vysoké teplotě, dokud se máslo zcela nerozpustí. Přidejte houby, sůl a pepř; vařte za častého míchání, dokud houby nezhnědnou a většina vlhkosti se odpaří, zhruba 8 až 10 minut.
2.
Přidejte do hrnce šalotku a jarní cibulku; vaříme za častého míchání až do změknutí, a to asi 4 minuty. Přidejte mouku a míchejte, dokud se vše nespojí. Poté přidejte vývar z bujónu či domácí vývar a mléko. Míchejte a seškrabujte, aby se ze dna hrnce uvolnily zhnědlé kousky. Směs necháme mírně přejít varem a za občasného míchání vaříme, dokud vývar nezhoustne, zhruba 5 minut. Poté přesuňte z tepla na chladnější část sporáku. Polovinu směsi rozmixujeme pomocí ponorného nebo jiného mixéru a poté ji vrátíme zpět do hrnce. Vmíchejte petržel a estragon; podávejte ideálně horké.
3.
Nezapomínejme na teplé polévky v zimním období, zahřejí naše tělo, jednoduše doplní tekutiny, vitamíny podpoří imunitu a my budeme šedé počasí za okny zvládat mnohem pozitivněji! Dobrou chuť!

Od: Ejmina, 27.1.2022

Reklama
Reklama
Reklama

Podobné recepty

Komentáře

Žádné komentáře.

Nový komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Reklama
Reklama
Hodnocení:
0.0
hodnotit
Čas: 5 min příprava
15 min vaření
20 min celkem
Množství: 4 × porce
Autor: Ejmina
Cena ingrediencí: 1 × porce = 9 Kč
Rozpis na položky
Kategorie a štítky:
Reklama

Nutriční hodnoty

Množství
1 × porce
Energetická hodnota
276.72 kcal
Protein
13.42 g
Sacharidy
z toho cukr
16.14 g
14.35 g
Tuk
z toho nas. mastné kyseliny
18.48 g
7.60 g

Detailní rozpis podle ingrediencí

Reklama
Reklama