Lahodná jarní polévka s vůní kopřiv

S příchodem jara lidský organismus potřebuje doplnit síly po zimním období. Pokud vám vaše zahrádka či blízké okolí nabízí možnost sběru kopřiv, můžete vyzkoušet tuto krémovou jarní polévku, která je vitamínovou bombou.

Mrkev, celer, brambory a mladé kopřivy. Nezvyklá kombinace, jenž opravdu stojí za ochutnání. Jestliže v kuchyni rádi experimentujete, pojďte tuto netradiční jarní polévku vyzkoušet.

Reklama

Ingredience

Množství na
  porce

Postup přípravy

1.
Mrkev, celer i brambory očistíme a následně i oškrábeme a nakrájíme na kostky. V hrnci si rozpustíme máslo, na kterém orestujeme připravenou zeleninu. Jakmile se zelenina začne přichytávat ke dnu hrnce, přidáme i omyté mladé kopřivy a vše zalijeme zeleninovým vývarem.
2.
Nyní přichází na řadu chvíle čekání. Zeleninu vaříme zhruba 20 – 25 minut, dokud není měkká. Délka vaření závisí na velikosti nakrájených kostek zeleniny.
3.
Jakmile je zelenina měkká, polévku odstavíme a vše důkladně rozmixujeme ponorným mixérem. Záleží jen na vás, zda v polévce ponecháte i kousky zeleniny, anebo ji rozmixujete zcela.
4.
Nyní opět polévku přivedeme k varu. Do shakeru si připravíme smetanu, hladkou mouku, sůl a pepř. Uzavřeme a protřepeme, aby se všechny ingredience uvnitř smíchaly. Připravenou směs pomalu přiléváme do vroucí polévky, kterou ještě alespoň 10 minut povaříme. Na samý závěr ji případně ještě dochutíme solí a pepřem.
5.
Podáváme s krutonky a ozdobené bylinkami.

Od: marketa98, 8.4.2021

Reklama
Reklama
Reklama

Komentáře

Žádné komentáře.

Nový komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Reklama
Reklama
Hodnocení:
0.0
hodnotit
Čas: 15 min příprava
45 min vaření
1 hod celkem
Množství: 4 × porce
Autor: marketa98
Cena ingrediencí: 1 × porce = 10 Kč
Rozpis na položky
Kategorie a štítky:
Reklama

Nutriční hodnoty

Množství
1 × porce
Energetická hodnota
187.66 kcal
Protein
4.08 g
Sacharidy
z toho cukr
16.58 g
5.92 g
Tuk
z toho nas. mastné kyseliny
10.73 g
6.73 g

Detailní rozpis podle ingrediencí

Reklama
Reklama