Klíčové slovo „trávení“

Vláknina: Balzám pro střeva a pomocník při hubnutí

Nezapomeňte do svého jídelníčku zahrnout dostatek vlákniny. Nejenže má pozitivní vliv na lidské zdraví a udržuje v dobré kondici střevní trakt, ale zároveň pomůže zhubnout přebytečné kilogramy.

16.2.2022

Zapomeňte na piškoty v čaji. Naučte se jíst správně při nevolnostech

Průjem či zvracení jsou potíže, které zpravidla rychle odezní a nejsou považovány za závažné onemocnění. Přesto jsou nepříjemné a bolestivé. Vhodnou stravou se s nimi rychle rozloučíte.

Jak pročistit trávící systém? Tyto potraviny vám pomohou

Trávící systém odbourává a vylučuje z těla škodliviny, toxiny a odpadní látky. Ne vždy je v procesu zcela úspěšný. Špatně fungující trávící systém se projevuje únavou, zácpou, nadváhou, nevzhlednou pletí i bolestmi hlavy. Pusťte se do očisty střev.

Nejen koření, ale i lék. Vyzkoušejte muškátový oříšek netradičním způsobem

Muškátový oříšek má výraznou chuť i vůni. Možná ale nevíte, že je účinným lékem na nespavost, deprese, revma i akné. Pozor na jeho halucinogenní účinky. Jedná se o jednu z nejstarších drog.

Banány a ananas, exotické pohlazení pro zdraví

Banán a ananas jsou natolik sladké a lahodné plody, že bychom si je dopřáli jen pro jejich skvostnou chuť. Co teprve až se seznámíte s tím, jak banán a ananas prospívá organizmu? Dejte si je každý den, a to i tehdy, když držíte redukční dietu.

15.12.2020