Rychlé těstoviny s cherry rajčaty, rukolou a parmazánem

Všichni to známe. Máme za sebou dlouhý den v práci a po příchodu domů je myšlenka na dlouhé vaření tou poslední, která se nám honí hlavou. Často jen unaveně zaplujeme na pohovku s namazaným pečivem a kouskem zeleniny. Co když vás ale přepadne chuť na teplé jídlo? Pokud jste milovníky těstovin, čtěte dál. Právě pro vás jsme připravili recept na rychlé a chutné těstoviny, které zvládnete připravit během 10 minut.

Reklama

Ingredience

Množství na
  porce

Postup přípravy

1.
Do osolené vroucí vody vložíme čerstvé těstoviny. Rajčátka nakrájíme na čtvrtiny a rozehřejeme na pánvi olej. Výběr oleje necháme na vás, nicméně pokud pokrm budete připravovat na olivovém oleji, slibujeme, že nebudete litovat.
2.
Rajčata vložíme na pánev a necháme opéct. Jakmile vidíme, že jsou okraje rajčat lehce nahnědlá, přidáme česnek. Lehce promícháme a téměř okamžitě vezmeme menší naběračku vody z těstovin a obsah pánve zalijeme.
3.
Do pánve přidáme většinu připravené rukoly a ještě chvíli ponecháme na plotně. Pokud nejste fanoušky rukoly, nezoufejte. Tento pokrm funguje skvěle také s listovým špenátem, případně je možné zelenou složku vynechat úplně.
4.
Scedíme těstoviny a promícháme na pánvi se směsí rajčat a rukoly. Vše necháme společně prohřát a na závěr přidáme zbytek rukoly, abychom na talíři měli i křupavý element. Hotový pokrm posypeme parmazánem a můžeme podávat.
5.
Věříme, že si tuto rychlovku oblíbíte a teplá večeře po náročném dni pro vás už nebude strašák.

Od: Natálie, 23.11.2020

Reklama
Reklama

Komentáře

Žádné komentáře.

Nový komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Reklama
Reklama
Hodnocení:
0.0
hodnotit
Čas: 5 min příprava
5 min vaření
10 min celkem
Množství: 1 × porce
Autor: Natálie
Cena ingrediencí: 1 × porce = 60 Kč
Rozpis na položky
Kategorie: hlavní chod, těstoviny, vegetariánské, bezlepkové
Reklama

Nutriční hodnoty

Množství
1 × porce
Energetická hodnota
616.30 kcal
Protein
20.76 g
Sacharidy
z toho cukr
89.29 g
4.51 g
Tuk
z toho nas. mastné kyseliny
18.90 g
3.19 g

Detailní rozpis podle ingrediencí

Reklama
Reklama