Cizrnová omeleta

Nemáte rádi sladkou snídani, pak mám pro Vás dobrý tip pro slanou.

Reklama

Ingredience

Základ

Ostatní

Množství na
  porce

Postup přípravy

1.
Nakrájíme si na kostičky cibulku a kousek brambory, kterou musíme nakrájet na velmi tenké plátky, aby se brambora propekla a nezůstala syrová. Hodíme na pánev a na mírném plameni opečeme s olejem. (Pokud chceme, aby směs držela pohromadě, nedáme cibulku celou).
2.
Mezitím si smícháme cizrnovou mouku se všemi sypkými ingrediencemi (lahůdkové droždí, sůl, kurkuma, kmín, oregáno). Promícháme, zalijeme vodou, přidáme lžičku hořčice a mícháme do konzistence připomínající těsto na palačinky.
3.
Když je cibulka s bramborem na pánvi dobře opečená, posypeme nakrájenou pažitkou a zalijeme směsí. Pokud můžeme přiklopíme pánev pokličkou. Necháme omeletu opékat cca 5 minut a poté, co půjde omeleta dobře obrátit, tak ji obrátíme a necelých 5 minut opékáme i z druhé strany. (Pokud jste zruční jako já, omeletu obraťte tak, že na pánev položte talíř a otočte, pak opatrně z talíře sesuňte zpátky do pánvičky.)
4.
Tip: Černá sůl dodá omeletě vaječnou chuť, ale buďte opatrní, jelikož černá sůl je silnější, než klasická. Kurkuma je zase velmi aromatická, s ní buďte taky opatrní, omeletě dodá nažloutlou barvu.

Od: Liška, 16.1.2019

Reklama
Reklama
Reklama

Komentáře

Žádné komentáře.

Nový komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Reklama
Reklama
Hodnocení:
0.0
hodnotit
Čas: 20 min celkem
Množství: 1 × porce
Autor: Liška
Cena ingrediencí: 1 × porce = 37 Kč
Rozpis na položky
Kategorie a štítky:
Reklama

Nutriční hodnoty

Množství
1 × porce
Energetická hodnota
617.70 kcal
Protein
36.34 g
Sacharidy
z toho cukr
75.42 g
14.08 g
Tuk
z toho nas. mastné kyseliny
10.11 g
1.08 g

Detailní rozpis podle ingrediencí

Reklama
Reklama