Cizrnová omeleta

Nemáte rádi sladkou snídani, pak mám pro Vás dobrý tip pro slanou.

Ingredience

Základ

Ostatní

Množství na
  porce

Postup přípravy

1.
Nakrájíme si na kostičky cibulku a kousek brambory, kterou musíme nakrájet na velmi tenké plátky, aby se brambora propekla a nezůstala syrová. Hodíme na pánev a na mírném plameni opečeme s olejem. (Pokud chceme, aby směs držela pohromadě, nedáme cibulku celou).
2.
Mezitím si smícháme cizrnovou mouku se všemi sypkými ingrediencemi (lahůdkové droždí, sůl, kurkuma, kmín, oregáno). Promícháme, zalijeme vodou, přidáme lžičku hořčice a mícháme do konzistence připomínající těsto na palačinky.
3.
Když je cibulka s bramborem na pánvi dobře opečená, posypeme nakrájenou pažitkou a zalijeme směsí. Pokud můžeme přiklopíme pánev pokličkou. Necháme omeletu opékat cca 5 minut a poté, co půjde omeleta dobře obrátit, tak ji obrátíme a necelých 5 minut opékáme i z druhé strany. (Pokud jste zruční jako já, omeletu obraťte tak, že na pánev položte talíř a otočte, pak opatrně z talíře sesuňte zpátky do pánvičky.)
4.
Tip: Černá sůl dodá omeletě vaječnou chuť, ale buďte opatrní, jelikož černá sůl je silnější, než klasická. Kurkuma je zase velmi aromatická, s ní buďte taky opatrní, omeletě dodá nažloutlou barvu.

Od: Liška, 16.1.2019

Komentáře

Žádné komentáře.

Nový komentář

Jméno:
Mail:

Hodnocení:
0.0
hodnotit
Čas: 20 min celkem
Množství: 1 × porce
Autor: Liška
Cena ingrediencí: 1 × porce = 35 Kč
Kategorie: snídaně, vegetariánské, veganské

Nutriční hodnoty

Množství
1 × porce
Energetická hodnota
628.84 kcal
Protein
34.48 g
Sacharidy
z toho cukr
83.41 g
3.70 g
Tuk
z toho nas. mastné kyseliny
17.42 g
2.53 g

Detailní rozpis podle ingrediencí


×

Nenechte si nic uniknout!

To nejlepší vám pošleme do mailu.

Ne, nechci.