Červené kari s krevetami

Kari je tradiční thajský pokrm. Thajsko je chudý kraj a většina jídel je vegetariánská. Pokud Thajci zatouží po mase, většinou mají na jídelníčku kuře nebo rybu. Krevety můžeme, jakožto dar moře, považovat za rybu. Červené kari s krevetami je lehké jídlo, které můžete podávat s rýží nebo s indickým chlebem naan. V základní verzi není jídlo pálivé. Můžete si ho přiostřit přidáním chilli dle své chuti a odolnosti.

Reklama

Ingredience

Množství na
  porce

Postup přípravy

1.
Jídlo je rychle uvařené, dejte si tedy jako první vařit rýži. Po té si připravte hlubokou pánev nebo hrnec a nalijte do něj olej. Pokud máte, použijte olej sezamový, není to ale nutné.
2.
Olej rozehřejte a vysypte do něj nakrájené stonky koriandru, papriku nakrájenou na kostky a případně chilli nakrájené na jemné proužky.
3.
Vše dobře promíchejte a nechte rozvonět. Poté přidejte kari pastu. Seženete ji v každém supermarketu v oddělení mezinárodní kuchyně. Směs promíchejte, kari pastu nechte prohřát.
4.
Pak přidejte kokosové mléko. Směs promíchejte, mírně prohřejte a přidejte krevety. Krevety nepotřebují dlouho vařit, dejte jim maximálně 5 minut v bublající omáčce, ať nejsou tuhé. Uvařená kreveta zrůžoví.
5.
Pokud máte krevety předvařené, stačí, pokud je jen v omáčce prohřejete. Směs podle chuti osolte a opepřete. Servírujte společně s rýží nebo chlebem naan. Ozdobte na talíři lístky koriandru, pokrájenou chilli papričkou, jarní cibulkou a hlavně bohatě pokapejte šťávou z limety.
6.
Tip: Pokud nemáte rádi krevety, použijte místo nich na kostky nakrájené kuře. Vařte ho ale o něco déle. Můžete ho mít již předem povařené a jen ho přidat do omáčky. Použijte ho zhruba stejné množství jako krevet.

Od: Jana Qara, 3.1.2023

Reklama
Reklama
Reklama

Podobné recepty

Komentáře

Žádné komentáře.

Nový komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Reklama
Reklama
Hodnocení:
0.0
hodnotit
Čas: 5 min příprava
10 min vaření
15 min celkem
Množství: 2 × porce
Autor: Jana Qara
Cena ingrediencí: 1 × porce = 144 Kč
Rozpis na položky
Kategorie a štítky:
Reklama

Nutriční hodnoty

Množství
1 × porce
Energetická hodnota
843.78 kcal
Protein
51.49 g
Sacharidy
z toho cukr
15.99 g
10.43 g
Tuk
z toho nas. mastné kyseliny
64.99 g
44.83 g

Detailní rozpis podle ingrediencí

Reklama
Reklama