Skořicová trhací buchta

Nadýchaná buchta, která chutí připomíná trdelník, který se hojně prodává, v centrech nejen českých měst, jen je daleko vláčnější. V angličtině se jí říká pull apart bread. Tedy trhací chléb. Dá se připravit i slaná verze, ale skořice, cukr a máslo jsou typicky podzimní a zimní chutě. Pokud máte rádi ořechy, můžete je do náplně přidat, jen je nakrájíte na menší kousky, opražíte na sucho na pánvi, aby se zvýraznila jejich chuť. Buchta je vláčná, lze ji předpřipravit večer a upéci ráno, skvělá je i teplá. Není nijak náročná na suroviny, většinu z nich máte doma běžně.

Reklama

Ingredience

Těsto

    • nebo

Náplň

Množství na
  porce

Postup přípravy

1.
Do mísy vysypte mouku, sůl, cukr, droždí a přidejte vejce. Máslo rozpusťte a vlijte do mísy také. Ohřejte i mléko a postupně přidávejte. Těsto by mělo být vláčné ale ne příliš řídké. Záleží vždy i na použité mouce a velikosti vajec. Mléko tedy nemusíte použít všechno.
2.
Těsto nechte asi 1 hodinu kynout v teple. Pokud chcete buchtu podávat k snídaní, je možné nechat těsto kynout v lednici přes noc.
3.
Vykynuté těsto vyklopte na pracovní plochu a rozválejte ho na plát cca 30x50 cm. Pak rozpusťte máslo a plát jím potřete. Plát rovnoměrně posypte cukrem a pak skořicí.
4.
Plát následně rozkrájejte asi na 5 pruhů a ty poskládejte na sebe. Když máte pruhy poskládané na sobě, začněte je krájet na stejné čtverce a ty skládejte za sebou do formy na biskupský chlebíček vyložené pečícím papírem.
5.
Když máte hotovo, dejte troubu předehřívat na 180 °C a těsto zatím nechte v teple ještě kynout. Buchtu pečte asi 35 – 40 minut. Podávat můžete ještě teplé. Buchtu nemusíte krájet, jde ze strany odtrhávat po jednotlivých plátcích.

Od: Jana Qara, 15.11.2022

Reklama
Reklama
Reklama

Komentáře

Žádné komentáře.

Nový komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Reklama
Reklama
Hodnocení:
0.0
hodnotit
Čas: 20 min příprava
40 min vaření
2 hod celkem
Množství: 5 × porce
Autor: Jana Qara
Cena ingrediencí: 1 × porce = 9 Kč
Rozpis na položky
Kategorie a štítky:
Reklama

Nutriční hodnoty

Množství
1 × porce
Energetická hodnota
543.15 kcal
Protein
9.46 g
Sacharidy
z toho cukr
74.34 g
29.29 g
Tuk
z toho nas. mastné kyseliny
22.25 g
13.20 g

Detailní rozpis podle ingrediencí

Reklama
Reklama