Anglický Lemon curd

Lemon curd, neboli krém z citronů, je tradičním anglickým dezertem, který můžete mlsat jen tak samostatně, anebo jej můžete přidat do všemožných koláčů. Díky své kyselkavé chuti se lemon curd skvěle hodí i do sladkého vánočního cukroví. Velmi populární je tento citronový krém zejména ve Velké Británii a ve Spojených státech. V posledních letech se s ním ale seznamují už i české hospodyňky. Proto vám přinášíme recept, jak na něj.

Reklama

Ingredience

Množství na
  porce

Postup přípravy

1.
Nejdříve si nachystejte citrony. Vzhledem k tomu, že budete potřebovat jak citronovou šťávu, tak kůru z citronů, používejte výhradně bio citrony. Plodiny z ekologického zemědělství totiž nejsou chemicky ošetřené, tudíž kůra z bio citrusů je naprosto bezpečná a bez chemie. Citrony i přesto důkladně omyjte a následně nastrouhejte jejich kůru najemno. Při strouhání se vyhněte bílé vrstvě kůry, ta je příliš hořká.
2.
Z citronů poté vymačkejte šťávu. Vlijte ji do kastrůlku, přidejte 4 žloutky z vajec, změklé máslo a cukr. Vše promíchejte a rozpusťte ve vodní lázni. Směs z citronů, vajec, másla a cukru zahřívejte tak dlouho, dokud nezhoustne do konzistence krému.
3.
Hotový krém můžete rovnou servírovat, nebo ho můžete použít jako náplň do moučníků, nebo si ho po vychladnutí můžete uschovat do lednice a používat např. jako marmeládu na tousty nebo třeba do jogurtu. Krém vždy uschovávejte v předem sterilovaných sklenicích, aby se nezkazil. V lednici vám vydrží zhruba dva týdny, ne déle.

Od: Barbora, 3.12.2021

Reklama
Reklama
Reklama

Komentáře

Žádné komentáře.

Nový komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Reklama
Reklama
Hodnocení:
0.0
hodnotit
Čas: 15 min příprava
15 min vaření
30 min celkem
Množství: 4 × porce
Autor: Barbora
Cena ingrediencí: 1 × porce = 11 Kč
Rozpis na položky
Kategorie a štítky:
Reklama

Nutriční hodnoty

Množství
1 × porce
Energetická hodnota
210.66 kcal
Protein
3.41 g
Sacharidy
z toho cukr
18.52 g
14.67 g
Tuk
z toho nas. mastné kyseliny
14.37 g
7.89 g

Detailní rozpis podle ingrediencí

Reklama
Reklama