Zapékaná ovesná kaše nejen se sušeným ovocem

Jeden má rád snídani teplou a druhý zase naopak studenou. Proč si tedy nepřipravit chutnou a zdravou snídani, jenž lze podávat jak za tepla, tak i za studena?

Ovesné kaše patří mezi jedny z nejčastěji podávaných snídaní. Slyšeli jste však již o té zapékané? Zapékaná ovesná kaše s obsahem banánů, ale i dalšího ovoce učaruje snad každému milovníkovi sladkých snídaní.

Ovesné vločky, jenž jsou v pokrmu zastoupeny v největším množství, se řadí mezi potraviny bohaté na sacharidy. Tyto tělu dodají dostatek energie na celé dopoledne. A právě z tohoto důvodu se ke snídani doporučují nejrůznější kaše.

Tak hurá do toho!

Reklama

Ingredience

Množství na
  porce

Postup přípravy

1.
Příprava této ovesné kaše je opravdu nenáročná a zvládne ji snad každý. Nejprve si smíchejte sypké suroviny - ovesné vločky, prášek do pečiva a skořici.
2.
Ve druhé míse si pak rozmačkejte banány. Nejlépe to jde pomocí vidličky. K banánům přidejte čekankový sirup, mléko a žloutky. Vše důkladně promíchejte.
3.
Ze zbylých bílků vyšlehejte tuhý sníh, který použijte skoro na úplném konci přípravy.
4.
Nyní vlijte tekutou směs do té sypké a společně promíchejte. Jakmile vám začne vznikat hustší hmota, přidejte do ní i vyšlehaný sníh z bílků. Do těsta jej zapracovávejte zlehka a ne příliš rychle. Kaše by po upečení nebyla tak nadýchaná. A na úplný závěr do vzniklé hmoty přidejte i nakrájené ovoce, které nutně nemusí být čerstvé, nýbrž i sušené.
5.
Takto připravené těsto vylijte do formy, kterou si nejprve vymažte máslem či olejem a vysypte kokosem, oříšky či pouze moukou.
6.
Pečte ve vyhřáté troubě na 180 °C, a to po dobu zhruba 20 minut. Zda je již kaše upečená, poznáte jednoduše. Její povrch bude zlatavý a když do ní zapíchnete špejli, nebudou na ní kousky těsta.
7.
Teď už nezbývá, než jen popřát dobrou chuť!

Od: marketa98, 5.1.2023

Reklama
Reklama
Reklama

Komentáře

Žádné komentáře.

Nový komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Reklama
Reklama
Hodnocení:
0.0
hodnotit
Čas: 10 min příprava
20 min vaření
30 min celkem
Množství: 2 × porce
Autor: marketa98
Cena ingrediencí: 1 × porce = 15 Kč
Rozpis na položky
Kategorie a štítky:
Reklama

Nutriční hodnoty

Množství
1 × porce
Energetická hodnota
703.00 kcal
Protein
26.40 g
Sacharidy
z toho cukr
101.07 g
20.90 g
Tuk
z toho nas. mastné kyseliny
15.98 g
4.76 g

Detailní rozpis podle ingrediencí

Reklama
Reklama