Dubajské kuřecí soté s kurkumou

V Dubaji je zakázáno jíst vepřové maso a tak si připravíme výborné soté z masa kuřecího, s výborným kořením vévodícím vůni arabského světa. Dubaj jsem navštívila teprve nedávno a dovezla jsem si spoustu koření, které proměnilo vaření v úžasný gastronomický zážitek. Pokud se někdy do Dubaje vydáte, navštivte místní trhy a přivezte si koření jako „suvenýr“. Nabídka a pohled na pestrobarevné směsi provoňuje zdejší atmosféru a výběr je vskutku lákavý. Nejdříve vás zaujme pohledem, poté nastartuje čichové smysly a nakonec jej budete mít možnost ochutnat ve vašem oblíbeném jídle. Dnes si připravíme kuřecí soté s kořením kurkuma, tzv. Turmeric. Avšak neklesejme na mysli, že jsme v Dubaji nebyli a takové koření nemáme. Dnes je řada specializovaných obchůdků, kde si přeci jen můžeme z pestré nabídky vybrat.

Reklama

Ingredience

    • nebo
Množství na
  porce

Postup přípravy

1.
Kuřecí maso omyjeme a nakrájíme na drobné kousky. Na pánvi rozehřejeme olivový olej a cibuli, kterou jsme nakrájeli nadrobno, orestujeme. Přidáme kousky kuřecího masa a osmažíme dozlatova.
2.
Poté přidáme špetku soli, pepře a 2 polévkové lžíce kurkumy. Vše důkladně na pánvi promícháváme. Jakmile se nám maso díky kurkumě krásně zabarví, zalijeme celou směs smetanou na vaření anebo kokosovým mlékem. Pro nevšední příchuť můžeme přidat trochu nastrouhaného kokosu. Celému pokrmu kokos dodá velmi příjemnou vůni. Vše ještě krátce povaříme, a jakmile je omáčka hustější, máme hotovo.
3.
K našemu dubajskému pokrmu můžeme jako přílohu zvolit těstoviny anebo rýži.

Od: Evánek, 13.2.2021

Reklama
Reklama
Reklama

Komentáře

Žádné komentáře.

Nový komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Reklama
Reklama
Hodnocení:
0.0
hodnotit
Čas: 5 min příprava
15 min vaření
20 min celkem
Množství: 2 × porce
Autor: Evánek
Cena ingrediencí: 1 × porce = 57 Kč
Rozpis na položky
Kategorie a štítky:
Reklama

Nutriční hodnoty

Množství
1 × porce
Energetická hodnota
570.25 kcal
Protein
61.16 g
Sacharidy
z toho cukr
17.19 g
8.66 g
Tuk
z toho nas. mastné kyseliny
25.76 g
10.31 g

Detailní rozpis podle ingrediencí

Reklama
Reklama