Skvělá jablečná bábovka s jogurtem

Upečte si z jablek něco jiného než štrúdl. Jogurtová bábovka s čerstvými jablky vás nadchne. Díky jogurtu má velmi jemnou chuť i konzistenci. Jablka jí zase dávají specifickou vůni. Když jí uschováte do papírové krabice vyložené ubrousky spolu s dalšími jablíčky, vydrží i několik dní. To ale většinou nebývá třeba. Sní se rychle, třeba ke kávičce nebo na snídani.

Reklama

Ingredience

Množství na
  porce

Postup přípravy

1.
Nejdříve oloupejte jablka, která potom nastrouhejte.
2.
Žloutky vyšlehejte s cukrem do hladké pěny a postupně k nim přidávejte jogurt, olej, rum, mouku a prášek do pečiva. Průběžně míchejte, ať se těsto nesrazí.
3.
Ze zbylých bílků vyšlehejte sníh. Po částech ho opatrně vmíchejte do těsta spolu s jablky, tak aby bylo pěkně nadýchané. Nechte chvíli odpočinout a předehřejte troubu na 160 °C.
4.
Poté vymažte formu na bábovku tukem a vysypte ji trochou mouky. Nalijte do ní těsto a pečte zhruba 50 minut na 160 °C. Díky pomalejšímu pečení bábovka krásně zezlátne a nespálí se. Před vyndáním zkontrolujte špejlí, případně nechte dopéct.
5.
Tip: Připravte si k bábovce teplý přeliv z letního ovoce. Můžete použít to, co doma zrovna máte. Broskve, nektarinky, rybíz, ostružiny, ale i mražené zásoby. Ovoce pokrájené na kousky dejte na chvíli povařit do malého množství vody. Poté slijte většinu tekutiny. Ovoce se zbylou vodou rozmixujte a případně doslaďte cukrem nebo medem. Bábovku podávejte přelitou teplou omáčkou.

Od: Barbora, 28.12.2020

Reklama
Reklama
Reklama

Podobné recepty

Komentáře

Žádné komentáře.

Nový komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Reklama
Reklama
Hodnocení:
5.0
hodnotit
Čas: 15 min příprava
50 min vaření
1 hod 5 min celkem
Množství: 10 × porce
Autor: Barbora
Cena ingrediencí: 1 × porce = 5 Kč
Rozpis na položky
Kategorie: dezert, česká, vegetariánské
Reklama

Nutriční hodnoty

Množství
1 × porce
Energetická hodnota
298.09 kcal
Protein
5.61 g
Sacharidy
z toho cukr
42.34 g
20.98 g
Tuk
z toho nas. mastné kyseliny
11.42 g
2.05 g

Detailní rozpis podle ingrediencí

Reklama
Reklama