Klíčové slovo „vápník“

Potřebujete vápník? Víme, kde je ho desetkrát více než v mléce

Zázračná rostlina, jejíž semena můžete proměnit v nespočet dobrot nebo z ní získat ilegální látky. Mák má obrovskou sílu a patří mezi světově nejzdravější potraviny. Opiové alkaloidy byste museli hledat v makovici a ve stonku pod ní, také byste museli mít modifikovanou rostlinu. Proto není důvod, proč nemít mák v jídelníčku.

Zlepšete hustotu kostí správnou stravou. Ušetříte si spoustu bolesti

Závažnější projevy osteoporózy se začínají objevovat po padesátém roce života. Nejprve je to úmorná bolest zad a kloubů a nemoc pokračuje přes časté zlomeniny. Pokud se chcete osteoporóze vyhnout, musíte jí předcházet. Pusťte se do správné stravy co nejdříve.

Vápník je nejvýznamnější minerál v dětské stravě

Drobný vzrůst a časté zubní kazy ukazují na nedostatečný příjem vápníku v dětské stravě. V dospělosti jsou takové děti ohroženy osteoporózou ale i paradentózou a poruchami srdečního rytmu. Které potraviny zařadit do dětského jídelníčku, abychom dětem zajistili dostatek vápníku?

Zdroj vápníku v potravinách

Vápník, latinsky Calcium, je nejvýznamnější prvek z řady kovů alkalických zemin, lehký, velmi reaktivní kov. Jako biogenní prvek je jedním ze základních stavebních kamenů buněk všech živých organizmů na této planetě.