Ořechová buchta s kondenzovaným mlékem ala falešný medovník

Milujete chuť medovníku, avšak v pečení si stále tolik nevěříte? Anebo jen máte doma přebytek vlašských ořechů a nevíte co s nimi? Jestliže jste si alespoň jednou odpověděli ano, recept na ořechovou buchtu s kondenzovaným mlékem je pro vás jako stvořený.

Chuť této buchty se velice podobá medovníku, avšak příprava je opravdu jednoduchá, rychlá a těsto se připravuje podobně jako na bábovku. Proto jej zvládne připravit i úplný začátečník.

Reklama

Ingredience

Množství na
  porce

Postup přípravy

1.
Do malého hrnce si připravíme vodu, kterou přivedeme k varu. Do ní dáme uzavřenou plechovku s kondenzovaným mlékem, jenž vaříme zhruba 2,5 hodiny, aby zkaramelizovalo. Pozor! Do hrnce je nutno dolévat vodu, jenž se odpařuje. Po uvedené době kondenzované mléko vyjmeme z vroucí vody a necháme vychladnout.
2.
V míse vyšleháme žloutky společně s cukrem do pěny. Poté postupně přidáme uvařené a vychladlé kondenzované mléko, jenž vařením krásně zkaramelizovalo. Nyní přichází na řadu poslední tekutá surovina - olej.
3.
Do tekuté směsi začneme přidávat sypké suroviny - mouku smíchanou s práškem do pečiva a namleté vlašské ořechy. Vše společně důkladně promícháme.
4.
Vzniklé těsto vylijeme na plech vyložený pečícím papírem. Než připravenou buchtu vložíme do vyhřáté trouby na 180 °C, můžeme ji posypat namletými oříšky. Buchtu pečeme zhruba 20 minut. Po vytažení buchty z trouby vyzkoušíme špejlí, zda je uvnitř upečená.

Od: marketa98, 27.3.2021

Reklama
Reklama
Reklama

Podobné recepty

Komentáře

Žádné komentáře.

Nový komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Reklama
Reklama
Hodnocení:
0.0
hodnotit
Čas: 30 min příprava
2 hod 50 min vaření
3 hod 20 min celkem
Množství: 10 × porce
Autor: marketa98
Cena ingrediencí: 1 × porce = 11 Kč
Rozpis na položky
Kategorie a štítky:
Reklama

Nutriční hodnoty

Množství
1 × porce
Energetická hodnota
434.13 kcal
Protein
9.63 g
Sacharidy
z toho cukr
45.67 g
32.36 g
Tuk
z toho nas. mastné kyseliny
24.08 g
4.74 g

Detailní rozpis podle ingrediencí

Reklama
Reklama