Řezy z červené řepy s čokoládou

Už jste někde ochutnali sladký moučník z červené řepy? Ať už je odpověď jakákoliv, určitě vyzkoušejte čokoládové řezy s touto kořenovou zeleninou. Jsou vláčné, extra čokoládové a zdravé. Připravit si je můžete jednoduše doma.

Reklama

Ingredience

Těsto

Poleva

Množství na
  porce

Postup přípravy

1.
Těsto: Řepu oloupejte a dejte vařit do osolené vody. Uvařenou řepu nastrouhejte na hrubo.
2.
Čokoládu nalámejte na čtverečky. Kousky čokolády vsypte do menšího hrnce a ten položte nad vodní lázeň. TIP: Vodní lázeň spočívá v tom, že do velkého hrnce dáte vařit vodu a až začne vřít, položíte nad ní menší hrnec. Ten by se ale neměl dotýkat dnem hladiny vody
3.
Poté, co se čokoláda ve vodní lázni rozpustí, přidejte k ní vaječnou pěnu. Vaječnou pěnu ušleháte z vajec a cukru. Jakmile smícháte čokoládu s vaječnou pěnu, můžete opatrně přimíchávat mouku, prášek do pečiva, sodu a kakao. Všechny suroviny propojte. Na konec zapracujte do těsta ještě nastrouhanou uvařenou řepu a kokosový olej.
4.
Těsto rozložte na plech vyložený pečícím papírem a pečte asi hodinu na 180 °C. Záleží, jestli máte horkovzdušnou troubu, nebo ne. Vychladlý korpus pak ozdobte čokoládovou polevou.
5.
Poleva: Do menšího hrnce vložte na kousky nalámanou čokoládu, smetanu a cukr. Opět vytvořte vodní lázeň a nechte čokoládu rozpustit. Neustále míchejte. Poleva by měla být naprosto hladká. Těsně před tím, než polevu sundáte ze sporáku, vmíchejte ještě dvě lžíce alkoholu.
6.
Polevu nechte trochu zchladnout a pak nanášejte na řezy po celém jejich obvodu. Řezy můžete posypat oříšky, semínky, dobře zafungují i krystalky hrubozrnné soli. S tou ale opatrně.

Od: Barbora, 14.10.2020

Reklama
Reklama
Reklama

Podobné recepty

Komentáře

Žádné komentáře.

Nový komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Reklama
Reklama
Hodnocení:
0.0
hodnotit
Čas: 30 min příprava
1 hod 15 min vaření
1 hod 45 min celkem
Množství: 20 × porce
Autor: Barbora
Cena ingrediencí: 1 × porce = 12 Kč
Rozpis na položky
Kategorie a štítky:
Reklama

Nutriční hodnoty

Množství
1 × porce
Energetická hodnota
273.93 kcal
Protein
4.07 g
Sacharidy
z toho cukr
28.65 g
17.32 g
Tuk
z toho nas. mastné kyseliny
14.95 g
10.23 g

Detailní rozpis podle ingrediencí

Reklama
Reklama