Fazolové brownies

Patříte k lidem, kteří rádi mlsají, avšak potom mají výčitky svědomí? S fazolovým brownies se tomuto problému hravě vyhnete, jelikož tento dezert neobsahuje žádný cukr. Naopak v tomto brownies najdete fazole, které obsahují vysoký podíl rostlinných bílkovin.

Co se týká obsahu sacharidů v této veganské pochoutce, tak tento je velmi nízký, a to z důvodu, že nedílnou součástí brownies jsou banány, které zde slouží také jako sladidlo. Dále dezert neobsahuje klasický cukr, ale stévii, která je hojně využívána při různých dietách (například i při diabetické dietě).

Pokud se vás drží obava z nepříjemné chuti dezertu kvůli fazolím, které obsahuje, může vás tento strach rychle opustit, jelikož chuť fazolí v dezertu nelze poznat.

Ingredience

Množství na
  porce

Postup přípravy

1.
Fazole si den předem propláchneme od slaného nálevu, dáme je do mísy s vodou a poté do lednice, kde je necháme do dalšího dne.
2.
Nadcházející den fazole slijeme a opět propláchneme. Do mísy k fazolím přidáme velmi zralý banán nakrájený na kolečka a zalijeme sójovým mlékem. Tyto tři suroviny společně rozmixujeme ponorným mixérem na jemnou kašičku.
3.
K rozmixované směsi postupně přidáváme hladkou mouku s práškem do pečiva, stévii a holandské kakao. Těsto důkladně promícháme, aby se nám všechny suroviny spojily.
4.
Plech vyložíme pečícím papírem a vlijeme na něj připravené těsto, které pečeme na 180 °C asi 20 minut. Každá trouba peče jinak, a proto vyzkoušíme zda je dezert upečený tak, že do něj píchneme špejlí a pokud se na ni těsto nelepí máme hotovo. Hotové brownies by mělo mít jemně popraskaný svůj povrch.
5.
Brownies podáváme s čerstvým ovocem, které skvěle vykompenzuje chuť kakaa.

Od: marketa98, 10.7.2019

Komentáře

Žádné komentáře.

Nový komentář

Jméno:
Mail:
Hodnocení:
0.0
hodnotit
Čas: 40 min celkem
Množství: 6 × porce
Autor: marketa98
Cena ingrediencí: 1 × porce = 10 Kč
Kategorie: dezert, luštěniny, pečení, vegetariánské, veganské

Nutriční hodnoty

Množství
1 × porce
Energetická hodnota
295.37 kcal
Protein
14.83 g
Sacharidy
z toho cukr
52.05 g
13.23 g
Tuk
z toho nas. mastné kyseliny
3.10 g
1.22 g

Detailní rozpis podle ingrediencí