Nadýchaná letní pěna s mangem a mátou

V horkých letních dnech naše tělo netouží po ničem jiném, než po dokonalém osvěžení a lehkých pokrmech. Připravte si nadýchanou letní pěnu s mangem a mátou, která vás příjemně ochladí.

Ačkoliv je smetana tučná, v této mangové pěně vás spojení s mangem zajisté okouzlí. Právě díky ní bude tento dezert nadýchaný, svěží a vhodný do letního období. Jeho příprava však není vyloučena ani v zimě.

Mango je lidskému organismu prospěšné zejména díky vysokému obsahu vlákniny, beta karotenu, vitamínů A a C. Nejen, že působí jako prevence proti různým infekcím, nýbrž pomáhá i při pročišťování lidského organismu.

Pojďme na to!

Reklama

Ingredience

Na ozdobu

Množství na
  porce

Postup přípravy

1.
Nejdříve si připravíme mangové pyré. Mango oloupeme, nakrájíme na střední kousky a vložíme do mixéru. Mixujeme tak dlouho, dokud nám nevznikne pyré, jenž může obsahovat i pár kousků manga pro zpestření dezertu.
2.
Do misky si připravíme vychlazenou smetanu ke šlehání a přidáme k ní i vanilkový cukr. Jeho množství si upravíme dle chuti. Záleží také na zralosti manga a jeho sladkosti. Smetanu šleháme tak dlouho, dokud z ní nevznikne tužší hmota.
3.
Do vyšlehané smetany postupně vmícháme připravené pyré z manga.
4.
Na samý závěr mangovou pěnu ochutnáme a případně dosladíme. Pěnu dáme do malých mističek a zdobíme ovocem, müsli, bylinkami či dalšími vhodnými ingrediencemi dle libosti. Takto připravenou pěnu umístíme do lednice, a sice alespoň na 2 hodiny.

Od: marketa98, 2.5.2022

Reklama
Reklama
Reklama

Komentáře

Žádné komentáře.

Nový komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Reklama
Reklama
Hodnocení:
0.0
hodnotit
Čas: 10 min příprava
2 hod celkem
Množství: 2 × porce
Autor: marketa98
Cena ingrediencí: 1 × porce = 21 Kč
Rozpis na položky
Kategorie a štítky:
Reklama

Nutriční hodnoty

Množství
1 × porce
Energetická hodnota
402.25 kcal
Protein
3.69 g
Sacharidy
z toho cukr
16.72 g
17.08 g
Tuk
z toho nas. mastné kyseliny
36.48 g
23.13 g

Detailní rozpis podle ingrediencí

Reklama
Reklama