Doplňte bílkoviny chutně a hravě: Jak na domácí proteinové tyčinky

Proteinové tyčinky jsou oblíbeným zdrojem bílkovin po cvičení i jako zdravá svačinka. Ty vyrobené doma jsou nejen šetrnější k rozpočtu, ale můžete si je vytvořit přesně takové, na jaké máte zrovna chuť.

Nepečené proteinové tyčinky s vůní skořice

Budete potřebovat 2 šálky ovesných vloček, 1 šálek syrovátkového proteinu v prášku, 1 šálek arašídového másla, ½ šálku mléka, ½ šálku javorového sirupu nebo medu a 1 lžičku skořice.

Do hrnce se silným dnem nalijte mléko, přidejte arašídové máslo a javorový sirup nebo med. Na mírném plamenu zahřívejte a míchejte, dokud se suroviny nespojí, nevařte. Přidejte ostatní ingredience. Pokud by byla směs příliš hustá, můžete přilít ještě trochu mléka.

Hmotu rovnoměrně rozetřete na plech vyložený pečicím papírem. Povrch urovnejte mokrýma rukama, aby se na ně směs nepřilepovala. Uložte do chladna Po utuhnutí rozkrájejte na libovolně velké díly.

Banánovo-vanilkové proteinové tyčinky bez pečení

Připravte si 1 a ¾ šálku ovesných vloček, 1 šálek vanilkového proteinového prášku, ¾ arašídového nebo jiného ořechového másla, ¾ šálku směsi libovolného sušeného ovoce a ořechů (brusinky, rozinky, mandle apod.) 1 rozmačkaný banán, ⅓ šálku javorového sirupu nebo medu, ½ šálku mletých lněných semínek, 2 lžičky vanilkového extraktu a špetku soli.

Ve velké míse smíchejte všechny přísady, dokud se nespojí. Hmotu rozložte na plech podobně jako v předchozím receptu. Před krájením uložte alespoň na 1 hodinu do chladna.

Praktické tipy na proteinové tyčinky

Zdroje: chewoutloud.com , tastesbetterfromscratch.com

Od: Jitka Kučová, 29.3.2023