Potraviny, které vyčistí vaše ledviny

Zátěží pro ledviny jsou nevhodné potraviny, kosmetika, stres i negativní myšlení. Při špatné funkci ledvin se začnou odpadní látky hromadit v krvi a dochází k poškození vnitřních orgánů. Při péči o ledviny je důležitá prevence. Postarejte se o ně správnými potravinami.

Funkce ledvin v organizmu

Ledviny odplavují z těla odpadní látky a toxiny, zároveň odvádí přebytečnou vodu. Jejich úkolem je tvorba důležitých hormonů i stimulace kostní dřeně k tvorbě červených krvinek. Ledviny jsou součástí vylučovací soustavy, filtrují krev, kontrolují množství soli a vody v organizmu. Jsou párovým orgánem a mají tvar fazole. Každá ledvina je až 12 cm dlouhá a váží až 300 g. Jednou ledvinou proteče za minutu dvojnásobné množství krve, než sama váží.

Onemocnění ledvin

K oslabené funkci ledvin dochází už po dvacátém roce. Může uplynout několik měsíců a vy si ani nevšimnete, že máte onemocnění ledvin. Zpočátku nepociťujete žádné bolesti, protože ledviny dokáží plnit svou funkci i když je zdravá jen jedna z ledvin nebo dokonce jen její část. O závažném onemocnění se často dozvíte ve chvíli, kdy je poškození ledvin nevratné. Při selhání ledvin (při akutním selhání ledvin) dojde k rychlému nahromadění odpadních látek a osoba je ohrožena na životě. Při péči o ledviny je prevence naprostým základem.

Jak rozpoznat onemocnění ledvin:

Potraviny, které pročistí ledviny

Zařazením uvedených potravin do jídelníčku prospíváte správné funkci ledvin a pracujete na jejich očistě.

Pravidelná očista organizmu pro podporu ledvin

Čas od času byste se měli jeden den věnovat očistné kůře a ulevit přetíženým ledvinám. Pomáhá Zaječí kyselka. Ráno byste měli vypít 1 litr nalačno (postupně). Během odpoledne už můžete konzumovat rýži, zeleninovou polévku nebo dušenou zeleninu. Během odpoledne vypijete druhý litr Zaječí kyselky. Za tento den byste měli vypít i 1,5 litru pramenité vody.

Citronový nápoj pro podporu ledvin

Každé ráno byste měli vypít hrnek teplého citronového nápoje. Necháte uvařit vodu a chvíli po vychladnutí smícháte v hrnku 2 lžičky citronové šťávy s vodou. Nápoj byste měli pít nalačno a půl hodiny po něm nic nekonzumovat. Pitné kůře byste se měli věnovat alespoň 2 až 3 měsíce.

Potraviny, které zatěžují ledviny:

Při podezření na onemocnění ledvin okamžitě navštivte lékaře. První pomocí je dodržování pitného režimu a prohřívání ledvin nahřívacími polštářky.

Od: Iva V, 14.1.2021