Masové kuličky z lososa se zeleninovými nudlemi

Losos nemusí být pouze opečený na pánvi. Lze jej připravit i jako masové kuličky. Tento pokrm je relativně tučný, jedná se však o zdravé tuky, které pochází zejména z lososa, avokáda a olivového oleje, takže se jich není třeba obávat.

Jako příloha jsou restované zeleninové nudle. Na jejich přípravu můžete použít julienne škrabku nebo mandolínu, kterou lze zakoupit v obchodech s domácími potřebami. Pokud ji nemáte, můžete klidně nakrájet nožem, což vyžaduje značnou míru trpělivosti a opatrnosti. Nejprve zeleninu nakrájejte na velmi jemné plátky, poté na tenké proužky.

Ingredience (3 x porce)

Na masové kuličky

Na nudle

Na omáčku

Postup přípravy

  1. Předehřejte troubu na 180°C.
  2. Připravíme masové kuličky. Kostičky lososa rozmixujte tyčovým mixerem. Poté přidejte zbylé ingredience na masové kuličky a rukama dobře promíchejte. Tvarujte kuličky velikosti golfového míčku a umístěte na pekáč. Pečte přibližně 20 minut.
  3. Cukety a sladké brambory nakrájíme na nudličky. Já používám julienne škrabku, pokud nemáte, můžete klidně nakrájet nožem.
  4. Na pánvi rozpalte olivový olej, přidejte česnek a chvíli orestujte. Přidejte nudle, přikryjte a občas promíchejte. Až budou nudle měkké, odstavte.
  5. Na přípravu omáčky rozmixujte všechny ingredience na omáčku v mixéru.
  6. Kuličky podávejte na zeleninových nudlích s omáčkou. Ozdobte pár lístky koriandru.

Nutriční hodnoty (1 x porce)

Energ. hodnota: 593.66 kcal | Protein: 34.45 g | Sacharidy: 22.93 g | z toho cukr: 7.45 g | Tuk: 38.11 g | z toho nas. MK: 7.13 g

Vytištěno z webu ekucharka.cz, recept si můžete prohlédnout na adrese https://www.ekucharka.cz/recept/648-masove-kulicky-z-lososa-se-zeleninovymi-nudlemi