Indická cizrna Chana masala

Tento pokrm je jedním z nejběžnějších indických jídel, najdete ho na každém menu v indických restauracích a bistrech. Je dobrou volbou pokud máte rádi veganské stravování nebo pokud nemáte rádi příliš ostrá jídla, kterými se indická kuchyně jen hemží. Pálivost jídla se dá korigovat podle pálivosti použité chilli papričky. Pokud nepožijete žádnou, chuť jídla tím neovlivníte a pikantnost dodá použité koření. Pokrm je bezlepkový a nepoužívá se v něm ani mléko. Pokud se chystáte pohostit náročného strávníka, na tomto receptu není co zkazit.

Ingredience (4 x porce)

Postup přípravy

  1. Cibuli nakrájejte nadrobno a v hrnci ji na olivovém oleji orestujte do měkka. Cibuli restujte pomalu, klidně 15 minut. Bude mít plnou sladkou chuť.
  2. Koriandr a římský kmín opečte na suché pánvi, až bude koření intenzivně vonět, trvá to cca 2 minuty. Koření pak nechte vychladnout a rozdrťte ho v hmoždíři.
  3. Do hrnce s orestovanou cibulí přidejte rozdrcený česnek, chilli, nastrouhaný zázvor, Garam masalu a míchejte směs asi 3 minuty na mírném plamenu, dokud se nerozvoní.
  4. Poté přidejte konzervu rajčat, rajčatový protlak a 2 hrnky horké vody. Směs dochuťte solí a pepřem. Přikryjte hrnec pokličkou a vařte pokrm cca 60 minut. Pokud se vám bude vyvářet voda a směs se vám bude zdát suchá, pravidelně ji podlévejte.
  5. Nakonec smíchejte kukuřičný škrob s trochou vody a vlijte do směsi. Chvilku ještě vařte do zhoustnutí. Pokrm ochutnejte a podle potřeby dosolte. Jako přílohu podávejte indický chléb nebo rýži basmati.

Nutriční hodnoty (1 x porce)

Energ. hodnota: 236.74 kcal | Protein: 6.91 g | Sacharidy: 19.32 g | z toho cukr: 7.87 g | Tuk: 12.82 g | z toho nas. MK: 1.66 g

Vytištěno z webu ekucharka.cz, recept si můžete prohlédnout na adrese https://www.ekucharka.cz/recept/3553-indicka-cizrna-chana-masala