Linecká kolečka 3-2-1

Na linecké těsto naleznete spoustu receptů. Tradiční recept vyznává poměr surovin 3 ku 2 ku 1. Vyzkoušeli jsme letos linecká kolečka podle tradiční receptury a jsou výborná. Poměr surovin je třeba dodržet, ale výsledné množství je na vás.

Ingredience (40 x porce)

Na potření

Na plechy

Postup přípravy

  1. Citron dobře umyjte a kůru nastrouhejte na jemném struhadle. V míse smíchejte se změklým máslem, cukrem a moukou. Přidejte žloutek.
  2. Důkladně propracujte, nejlépe rukou. Jakmile se těsto spojí ve váleček, uložte do lednice do sáčku nebo do uzavíratelné krabičky. Nechejte do druhého dne.
  3. Vytáhněte z lednice minimálně hodinu před zpracováním. Vyválejte plát tenký 1 mm a vykrajujte kolečka. Skládejte na sádlem vymazaný plech.
  4. Na plech skládejte vždy stejný tvar. Do druhé poloviny těsta vykrojte menším vykrajovátkem otvor.
  5. Pečte na 160 °C asi 10 minut. Hotové nechejte v krabici týden a poté slepujte marmeládou plný kus a kus s otvorem. Pokud byste slepovali hned, kolečka by se lámala.
  6. Cukrujte až před podáváním.

Nutriční hodnoty (1 x porce)

Energ. hodnota: 75.28 kcal | Protein: 0.88 g | Sacharidy: 8.04 g | z toho cukr: 2.48 g | Tuk: 4.35 g | z toho nas. MK: 2.66 g

Vytištěno z webu ekucharka.cz, recept si můžete prohlédnout na adrese https://www.ekucharka.cz/recept/3296-linecka-kolecka-3-2-1