Tvarohové řezy ze sušenek s mléčnou náplní

Dezert vhodný především na dětské oslavy či jako zákusek k ranní či odpolední kávičce. Řeč je o tvarohových řezech ze sušenek s lahodnou mléčnou náplní. Chuť tvarohu a sušenek se dokonale doplňuje a potěší vaše chuťové pohárky.

Recept na tento tvarohový řez se velmi podobá populárnímu dezertu – cheesecake. V podstatě se jedná o jeho napodobeninu, avšak mascarpone zde nahrazuje méně tučná varianta, a sice tvaroh a zakysaná smetana. Jak je všeobecně známo – čím tučnější tvaroh, tím vyšší množství vitamínů obsahuje.

Ačkoliv se jedná o pečený dezert, zvládne jej i každý začátečník. Pojďme se do něj pustit!

Ingredience (15 x porce)

Korpus

Náplň

Postup přípravy

  1. Sušenky s mléčnou náplní rozdrtíme v robotu a poté si připravíme i máslo, jenž rozpustíme v plecháčku na plotýnce. Sušenky s rozpuštěným máslem smícháme dohromady a touto směsí pokryjeme dno formy o rozměrech 21 x 21 cm. Formu není nutné vykládat pečícím papírem. Korpus se nám ke dnu nepřilepí, jelikož je dostatečně tučný. Korpus pečeme ve vyhřáté troubě na 160 °C po dobu 8 minut.
  2. Mezitím si vyšleháme vejce s cukrem do pěny. K tomuto postupně začneme přidávat i tvaroh a zakysanou smetanu. A na úplný závěr do této náplně vařečkou jemně vmícháme i kousky sušenek, kdy každou z nich jsme rozlomili na čtvrtiny.
  3. Připravenou tvarohovou náplň můžeme nalít na horký upečený korpus. Teplotu v troubě zvýšíme na 175 °C a pečeme zhruba po dobu 30 minut. Jakmile řezy vytáhneme z trouby, necháme je vychladnout při pokojové teplotě, případně je můžeme umístit i do lednice a nechat odležet přes noc.

Nutriční hodnoty (1 x porce)

Energ. hodnota: 282.02 kcal | Protein: 5.53 g | Sacharidy: 26.80 g | z toho cukr: 22.46 g | Tuk: 16.59 g | z toho nas. MK: 9.56 g

Vytištěno z webu ekucharka.cz, recept si můžete prohlédnout na adrese https://www.ekucharka.cz/recept/3058-tvarohove-rezy-ze-susenek-s-mlecnou-naplni