Jednoduché bochánky

Omrzela vás stále se opakující nabídka v supermarketu? S hrůzou jste zjistili, že se u vás doma nevyskytuje dostatek pečiva k snídani? Přejete si v kuchyni vyzkoušet něco nového? Pokud jste alespoň na jednu z otázek odpověděli kladně, čtěte dál. Přinášíme recept na bochánky, které vás ohromí snadnou přípravou, ale zejména svou chutí. Troufáme si tvrdit, že se vyrovnají pečivu z vaší lokální pekárny.

Ingredience (6 x porce)

Postup přípravy

  1. Do misky si připravíme mouku a sůl. Ohřejeme mléko tak, aby bylo vlažné. Pozor, nedovolte mléku, aby se ohřálo více, než je nutné. Horká tekutina by kvásku příliš neprospěla. Do hrnečku si nalijeme zhruba polovinu mléka a přidáme k němu cukr a droždí. Na teplém místě necháme vzejít nadýchaný kvásek.
  2. Vzešlý kvásek a olej přidáme do směsi mouky se solí a uhněteme pevné těsto, které necháme kynout alespoň hodinu. Pokud mu dopřejete více času, nic nezkazíte. Klidně si tedy při čekání pusťte díl oblíbeného seriálu či přečtěte pár stránek z právě rozečtené knihy.
  3. Těsto po vykynutí ještě jednou prohněteme a rozdělíme na 6 stejných kousků. Vytvoříme bochánky a potřeme rozšlehaným vajíčkem. Pro ozvláštnění a ještě větší chuťový požitek je skvělé posypat pečivo semínky, kmínem či hrubozrnnou solí.
  4. Pečeme cca 10-13 minut v troubě rozehřáté na 250 stupňů. Po vytažení z trouby a úporném čekání na vychladnutí pečiva doporučujeme podávat s prachobyčejným máslem. Slibujeme, že vaše chuťové pohárky budou jako v nebi.

Nutriční hodnoty (1 x porce)

Energ. hodnota: 200.29 kcal | Protein: 6.45 g | Sacharidy: 32.84 g | z toho cukr: 2.09 g | Tuk: 3.94 g | z toho nas. MK: 0.84 g

Vytištěno z webu ekucharka.cz, recept si můžete prohlédnout na adrese https://www.ekucharka.cz/recept/2858-jednoduche-bochanky