Květáková polévka s mrkví

Výborná květáková polévka je ideální pro vegetariány, ale i jako lehké jídlo na letní dny. Příprava nezabere čas a chutná skvěle. Vyzkoušejte náš jednoduchý recept na květákovou polévku.

Ingredience (6 x porce)

Postup přípravy

  1. Nejprve si rozehřejeme máslo a nakrájíme na drobné kousky cibulku. Necháme osmahnout na másle do zlatova, tak, aby se máslo nepřipalovalo a jakmile je cibulka hotová přidáme rozdrcený 1 stroužek česneku.
  2. Necháme cca 5 min a zatím si připravíme mrkev, kterou nastrouháme na struhadle a pórek, který nakrájíme na úzká kolečka.
  3. Po 5 minutách mrkev a pórek přidáme k cibuli a česneku, osolíme, okmínujeme a opepříme dle chuti a necháme cca 5 min dusit.
  4. Květák očistíme a nakrájíme na malé kousky. Oloupeme brambory a také nakrájíme na malé kousky. Takto přidáme ke směsi v hrnci a zalijeme 1 litrem hovězího vývaru. Vaříme tak dlouho, dokud květák a brambory nejsou měkké – cca 30 min.
  5. Připravíme si na pánvi jíšku z másla a mouky. Jakmile jsou brambory měkké přidáme jíšku do hrnce a necháme chvilku povařit.
  6. Na závěr si rozmícháme vejce v hrnku a přidáme do polévky. Už nevařím, nechávám pouze dojít na horké plotně. Dobrou chuť.

Nutriční hodnoty (1 x porce)

Energ. hodnota: 275.35 kcal | Protein: 8.25 g | Sacharidy: 34.42 g | z toho cukr: 5.78 g | Tuk: 10.10 g | z toho nas. MK: 5.91 g

Vytištěno z webu ekucharka.cz, recept si můžete prohlédnout na adrese https://www.ekucharka.cz/recept/2625-kvetakova-polevka-s-mrkvi