Pečené kuřecí stehno s dýňovým pyré

Je ten správný čas na recepty z dýní. Také už jste někdy zkusili vyměnit bramborovou kaši za dýňové pyré? Pokud ne, určitě vyzkoušejte, nebudete litovat.

Ingredience (4 x porce)

Postup přípravy

  1. Dýni Hokkaido pečlivě omyjeme, jelikož ji nebudeme loupat. Rozkrojíme, vydlabeme a nakrájíme na kostky. Zalijeme vývarem, osolíme, opepříme a dusíme doměkka.
  2. Kuřecí stehna očistíme, osolíme, opeříme, přidáme sladkou papriku, nakrájenou cibuli a vložíme do pekáčku. Přidáme tak 1/3 kostky másla, mírně podlijeme a zakryté pečeme asi 40 minut na 190 stupňů. Řídíme se také velikostí stehen. Po odkrytí dopečeme při zvýšené teplotě do zlaté kůžičky.
  3. Měkkou dýni scedíme a s mlékem rozmixujeme do podoby pyré. Množství mléka záleží na každém z nás, jakou konzistenci pyré požadujeme. Mléko lze nahradit také smetanou. Nakonec případně dosolíme. Při servírování můžeme pyré malinko polít výpekem ze stehen. Pokud pyré nebudeme polévat, můžeme kousek másla přidat k scezené dýni před mixováním. Použijeme-li smetanu, není potřeba.

Nutriční hodnoty (1 x porce)

Energ. hodnota: 481.02 kcal | Protein: 32.79 g | Sacharidy: 13.83 g | z toho cukr: 11.58 g | Tuk: 30.74 g | z toho nas. MK: 8.09 g

Vytištěno z webu ekucharka.cz, recept si můžete prohlédnout na adrese https://www.ekucharka.cz/recept/2117-pecene-kureci-stehno-s-dynovym-pyre