Recept na brownies halloweenské hrobečky

Oblíbeným dětským pokrmem na halloweenské oslavě jsou čokoládové muffiny nebo brownies ve tvaru hrobu s náhrobním kamenem. Recept na halloweenské brownies je v celku jednoduchý a děti, ale i dospělí si pochutnají.

Se zdobením brownies vám pomůžou také děti a užijí si u toho určitě spoustu zábavy ještě než halloweenská párty doopravdy začne.

Ingredience (32 x ks)

Na ozdobu

Postup přípravy

  1. Nejprve si rozehřejeme čokoládu a máslo do hladké hmoty a do ní následně přišleháme cukr, sůl, vanilkový cukr + extrakt a kakao a nakonec postupně i vejce – po každém vejci promícháme těsto.
  2. Nakonec přidáme mouku – těsto by mělo zhoustnout.
  3. Rozehřejeme troubu na 180 °C a pečeme 15 min. - 20 min. Pozor je důležité brownies vyndat z trouby včas a kontrolovat pomocí špejle v průběhu pečení, zdali jsou již hotové. Čas pečení je orientační dle vaší trouby – proto doporučujeme kontrolovat.
  4. Po vyndání necháme vychladnout a dle vlastní fantazie ozdobíme. My poléváme čokoládou a na náhrobek používáme těsto na halloweenské sušenky, ale použít můžete jakékoliv jiné v podobné velikosti.
  5. Sušenky také polejeme čokoládou a necháme přituhnout k brownies. Nakonec na ně jedlým barvivem na ně napíšeme RIP.
  6. A Halloweenské hrobečky jsou hotové. U tohoto těsta můžete použít i muffinové košíčky a vytvarovat si je dle vlastní fantazie.

Nutriční hodnoty (1 x ks)

Energ. hodnota: 199.66 kcal | Protein: 2.97 g | Sacharidy: 22.49 g | z toho cukr: 13.70 g | Tuk: 10.83 g | z toho nas. MK: 5.87 g

Vytištěno z webu ekucharka.cz, recept si můžete prohlédnout na adrese https://www.ekucharka.cz/recept/2107-recept-na-brownies-halloweenske-hrobecky