Rajská polévka po italsku s mascarpone

Itálie je země vůní, dobrého jídla a vína. My jsme se nechali inspirovat a vyzkoušeli výbornou rajskou polévku podle italského receptu s macarpone.

Příprava této chutné polévky je opravdu rychlá a její chuť je díky přidání sýru mascarpone opravdu dokonalá.

Pozor sýr mascarpone se přidává až na konec a je nutné, aby měl pokojovou teplotu. Díky tomu vám v polévce nevzniknou žmolky a budete jí mít krásně krémovou.

Ingredience (4 x porce)

Postup přípravy

  1. Nejprve si nakrájíme cibulku na jemno a připravíme si olivový olej do hrnce. Do rozpáleného oleje přidáme cibulku, 2 lžíce másla a necháme cibuli do zlatova osmahnout.
  2. Než se cibule osmahne, připravíme si 2 lístky bazalky, které srolujeme na co nejmenší a nejužší díly a nakrájíme také na velmi drobné kousky a přidáme k cibulce.
  3. Stejně tak i česnek. 1 stroužek nakrájíme na drobno a přidáme k cibuli.
  4. Zatím co se cibulka osmahne do zlatova, připravíme si kuřecí vývar. Může být i z kuřecího masoxu. Chuť polévky je pak mnohem výraznější, než pokud byste dolili pouze vodu.
  5. Jakmile je cibulka do zlatova osmahnutá, přidáme vývar, 1/2 lžičky skořice, 1/4 lžičky chilli, sůl, pepř a nakonec celá rajčata loupaná v rajčatové šťávě a necháme polévku na mírném ohni vařit 15 min.
  6. Připravte si mezitím ruční mixér a po 15 min. odstavte polévku, ponořte mixér velmi opatrně a vše pomalu v hrnci rozmixujte.
  7. Jakmile je polévka rozmixovaná, stačí už přidat pouze sýr mascarpone, který je nutné mít v pokojové teplotě, aby nezanechal v polévce žmolky.
  8. Mascaropne pomalu rozmíchejte v polévce a je hotovo. Výborná je polévka s krutony, nebo s opečenou bagetkou. Dobrou chuť!

Nutriční hodnoty (1 x porce)

Energ. hodnota: 147.86 kcal | Protein: 3.85 g | Sacharidy: 9.30 g | z toho cukr: 8.04 g | Tuk: 10.08 g | z toho nas. MK: 6.18 g

Vytištěno z webu ekucharka.cz, recept si můžete prohlédnout na adrese https://www.ekucharka.cz/recept/2071-rajska-polevka-po-italsku-s-mascarpone